کد خبر: 3989600
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۸

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: امام حسین(ع) هویت دینی ما است که در راه احیای اسلام و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید و وظیفه شناساندن سیره ایشان بر عهده ما است.

ارسالی| سیره امام حسین(ع) در ماه محرم شناسانده شودبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام منصور امامی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، ۱۸ مرداد در جمع عزاداران حسینی در ارومیه اظهار کرد: مراسمات محرم و عزداری برای امام حسین(ع) تعظیم شعائر است و هرکسی به نوبه خود وظیفه دارد در تعظیم این شعائر تلاش کند.

وی افزود: امام حسین(ع) هویت دینی ما بوده که در راه احیای اسلام و امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید و وظیفه شناساندن سیره ایشان بر عهده ما است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: هرکسی در ماه محرم باید در حد توان در راه عزاداری برای امام حسین(ع) تلاش کند و خدمت در راه امام حسین(ع) افتخاری است که نصیب هرکسی نمی‌شود.

وی عنوان کرد: هر سال محرم که می‌رسد حال و هوای خاصی در کشور به وجود می‌آید و در دو سال اخیر با توجه به شیوع کرونا بسیاری از عزدارای‌ها با شرایط خاصی برگزار شده که امید است امسال نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مورد توجه قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام امامی ادامه داد: امام حسین(ع) شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است که در ماه محرم تبیین این فریضه الهی از جمله موضوعات مهمی است که باید به آن توجه کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: