کد خبر: 3999783
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی:
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی گفت: درب مساجد استان و سطح شهر همواره باید باز باشند که متأسفانه در حال حاضر درب بعضی مساجد بسته بوده و علما باید حدالامکان در مواقع اذان، امکان حضور مردم را در مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند.

ارسالی/درب مساجد آذربایجان غربی همواره باید باز باشندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، دوم مهر، در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به تمامی دانش‌آموزان، دانشجویان،  معلمان و اساتید، اظهار کرد: تعلیم و تربیت اساسی‌ترین مسئله در کشور است. بنابراین، اگر خواهان پیشرفت باشیم باید به این مسئله توجه جدی داشته باشیم.

وی افزود: مقام معلم و اساتید از بالاترین مقام و منزلت برخوردار است، چراکه تربیت انسان بر عهده معلمان و اساتید است، بنابراین وظیفه تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها کمک به آموزش و پرورش در استان است.

امام‌‌جمعه ارومیه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، بیان کرد: شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس مایه عزت و سربلندی ایران هستند و ملت ایران مدیون جانفشانی‌ها و تلاش‌های آنان بوده و باید یاد و خاطره آن‌ها زنده نگه داشته و به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس رزمندگان اسلام جنگیدند و حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی را به دست دشمن ندادند، بنابراین این دوران برای ایران بزرگترین سرمایه است و باید این روحیه را حفظ کنیم.

حجت‌الاسلام قریشی گفت: در بیشتر کشورهای دنیا مسئله جنگ وجود داشته است، اما تفاوتی که مردم ایران با سایر کشورها دارند مقدس بودن دفاع از کشور اسلامی در راستای دستورات الهی بود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی ضمن تبریک کسب موفقیت‌ والیبایست‌ها در عرصه جهانی، بیان کرد: مسئولان ارشد کشوری باید از ظرفیت مربیان داخلی بیشتر استفاده کرده و از ورزشکاران حمایت کنند و همچنین عدالت بین رشته‌های مختلف رعایت شود.

وی تأکید کرد: درب مساجد استان و سطح شهر همواره باید باز باشند که متأسفانه در حال حاضر درب بعضی مساجد بسته بوده و علما باید حدالامکان در مواقع اذان، امکان حضور مردم را در مساجد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: