کد خبر: 4004908
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون بیش از ۵۳ درصد از دانش‌آموزان آذربایجان‌غربی علیه بیماری کرونا واکسینه شدند و واکسیناسیون آن‌ها همچنان ادامه دارد.

واکسینه شدن بیش از 53 درصد از دانش آموزان آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، مهین منافی، مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، 22 مهرماه، در بازدید از پایگاه ویژه واکسیناسیون دانش‌آموزان، اظهار کرد: با توجه به سیاست وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی تدریجی، آرام و مطمئن مدارس در آبان ماه، حفظ سلامت و ایمنی دانش‌آموزان و همکاران فرهنگی، اولویت اصلی در این شیوه از بازگشایی است و برای تحقق آن نیز اقدامات ویژه‌ای از جمله واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بیش از 96 درصد همکاران فرهنگی استان دز اول و 60 درصد دز دوم را دریافت کردند و تسریع در اجرای واکسیناسیون دانش‌آموزان از دیگر اقدامات مهم و ضروری در فراهم کردن شرایط بازگشایی مدارس بوده که خوشبختانه با تعامل و همکاری متقابل بسیار خوب آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی استان این موضوع نیز مانند واکسیناسیون فرهنگیان بسترهای لازم ایجاد شده است.

منافی بیان کرد: ضمن این که تاکید ما بر بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهرستان‌ها و مناطق است اما در هر منطقه‌ای که شبکه بهداشت تشخیص بدهد نیاز به ایجاد پایگاه جدیدی باشد، این آمادگی در مجموعه آموزش و پرورش برای همکاری‌های لازم وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 39 پایگاه ثابت و سیار ویژه واکسیانسیون دانش‌آموزان در مناطق 24گانه آموزش و پرورش فعال بوده و بر اهمیت و ضرورت واکسیناسیون دانش‌آموزان در کاهش نگرانی و دغدغه خانواده‌ها تاکید داریم و تاکنون بیش از 53 درصد از دانش‌آموزان آذربایجان‌غربی علیه بیماری کرونا واکسینه شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی تصریح کرد: تمام صاحب‌‌نظران و محافل علمی بر  ضرورت این موضوع تاکید داشته‌اند و به همه والدین و خانواده‌ها توصیه می‌کنیم با همراهی فرزندشان، مجموعه آموزش و پرورش را در بازگشایی مدارس یاری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: