کد خبر: 4005073
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی گفت: کتابخانه‌های عمومی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگ‌محور نیازمند حضور پرشور مردم بوده و این حضور را می‌توان از طریق بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های سپاه و بسیج با توجه به تاثیرگذاری که در تنویر افکار عمومی دارند مهیا و مردم را به کتابخانه و کتاب‌خوانی جذب کرد.

اجرای فعالیت‌های فرهنگ‌محور نیازمند حضور پرشور مردم استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، ۲۲ مهر با سرهنگ تقی نجمی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای استان با هدف توسعه همکاری‌های مشترک دیدار و گفت‌وگو کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی در این دیدار اظهار کرد: هدف بررسی زمینه‌های همکاری مشترک بین دو مجموعه و برنامه‌ریزی برای توسعه فعالیت‌های مشترک فرهنگی و اجتماعی است.

خدیجه معصومی افزود: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌توانیم با همکاری‌های مشترک در حوزه کتاب‌خوانی در ارتقای شاخص‌های فرهنگی استان با استفاده از ظرفیت عظیم سپاه و بسیج تاثیرگذار باشیم.

وی ادامه داد کتابخانه‌های عمومی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی نقش ایفا می‌کنند و در راستای ارتقای سطح فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی خدمات متنوعی ارائه می‌دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی تصریح کرد: با اجرای فعالیت‌های فرهنگی متنوع، برگزاری نشست‌های مختلف برای آشنایی مردم با مباحث فرهنگی، آموزشی و اجتماعی سعی می‌کنیم ذائقه مردم را به سمتی سوق دهیم که یک شهروند آگاه و مسئولیت‌پذیر باشند.

وی عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی برای اجرای فعالیت‌های فرهنگ‌محور نیازمند حضور پرشور مردم بوده و این حضور را می‌توان از طریق بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت‌های سپاه و بسیج با توجه به تاثیرگذاری که در تنویر افکار عمومی دارند مهیا و مردم را به کتابخانه و کتاب‌خوانی جذب کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: در بحث فرهنگ‌سازی کتاب و کتاب‌خوانی، آگاه‌سازی و آگاهی‌دهی به مردم از طریق کتاب در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، علمی و فرهنگی از هر لحاظ سپاه شهدا و بسیج آماده همکاری کامل است.

سرهنگ تقی نجمی، با اظهار امیدواری به همکاری دو مجموعه در جهت ارتقای سطح کتاب‌خوانی در استان خاطرنشان کرد: کتاب و کتاب‌خوانی به عنوان سرمایه و گنج عظیمی است و باید گام‌های موثر و قوی‌تری در این راستا برای بالا بردن سطح فرهنگ عمومی و آگاهی‌دهی به مردم  برداشته شود.

وی ادامه داد: در بحث فرهنگ‌سازی و تبلیغ و اطلاع‌رسانی گسترده بحث کتاب و کتاب‌خوانی می‌توان از ظرفیت صدا و سیما، دانشگاه‌ها، مدارس، اتحادیه‌ها، اصناف، بسیج دانش‌آموزی و دانشجو با معرفی کتاب‌های مفید و اجرای مسابقات مختلف کتاب‌خوانی عموم مردم را به خوانش کتاب جذب کرد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: