کد خبر: 4005103
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی گفت: بخش کم‌بینایان و نابینایان کتابخانه مرکزی ارومیه با دارا بودن بیش از یک‌هزار عنوان کتاب بریل و ۱۲ هزار کتاب صوتی در موضوع‌های درسی و غيردرسی برای نابینایان و كم‌بينايان در سراسر استان ارائه خدمت می‌کند.

وجود ۱۰۰۰ عنوان کتاب بریل در کتاب‌خانه مرکزی ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، به مناسبت روز جهانی عصای سفید، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، به همراه سمیه رحمان‌پور، معاون امور كتابخانه‌ها و کارشناسان ستادی ۲۳ مهرماه با حضور در بخش کم‌بینایان و نابینایان کتابخانه مرکزی ارومیه با آیدا مجیدآبادی کتاب‌دار این بخش دیدار کرد و از وی تجلیل به عمل آورد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی در این دیدار ضمن گرامیداشت روز عصای سفید و قدردانی از زحمات مسئول بخش نابینایان اظهار کرد: روز جهانی عصای سفید یادآور اهمیت رسیدگی بیش از پیش به نیازها و مطالبات نابینایان و کم‌بینایان و بهانه‌ای برای توجه به حقوق شهروندی آنها است.

خدیجه معصومی ضمن تاکید بر اولویت خدمت‌رسانی به افراد با نیازهای ویژه افزود: بخش کم‌بینایان و نابینایان کتابخانه مرکزی ارومیه با دارا بودن بیش از یک‌هزار عنوان کتاب بریل و ۱۲ هزار کتاب صوتی در موضوع‌های درسی و غيردرسی برای نابینایان و كم‌بينايان در سراسر استان ارائه خدمت می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر این بخش به ۲۴۵ نفر عضو با نیاز ویژه خدمت‌رسانی می‌کند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی مورد تقاضای روشن‌دلان، فعالیت‌های فرهنگی متنوع، نشست‌های بررسی کتاب، نقد کتاب و معرفی کتاب و تولید کتب گویا مورد نیاز اعضا، جایگاه خود را در بین مخاطبان یافته است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی با تاکید بر تقویت امکانات اتاق ضبط صدا برای تولید کتاب‌های صوتی در این بخش گفت: برای تقویت و غنی‌سازی برای تولید کتاب‌های گویا و صوتی در این بخش از افراد علاقه‌مند و خیرین دعوت می‌کنیم که با کتابخانه مرکزی مشارکت داشته باشند.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: