کد خبر: 4005108
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: بی‌تردید حق و حقوق هم‌وطنانی که روشندل هستند و ضمیرروشنی دارند و قلب‌هایشان مالامال از معنویت و خداشناسی است باید رعایت شود، اما آنان دردهای بی‌پایانی دارند که مسئولان باید وسایل رفاه و آرامش آنان را در جامعه فراهم کنند.

مسئولان وسایل رفاه و آرامش روشن‌دلان را فراهم کنندبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه، امروز، ۲۳ مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه اظهار کرد: امام حسن‌عسگری(ع) از شخصیت‌های مهم جهان اسلام و از ثلاله پاک پیامبر(ص) بوده که در راستای تبیین دین مبین اسلام و نیز راهنمایی و ارشاد مردم همچون جد بزرگوار خود از هیچ چیز دریغ نکرد.

وی با اشاره به روز جهانی عصای سفید و تبریک این روز افزود: بی‌تردید حق و حقوق هم‌وطنانی که روشندل هستند و ضمیرروشنی دارند و قلب‌هایشان مالامال از معنویت و خداشناسی است باید رعایت شود، این در حالی است که آنان دردهای بی‌پایانی دارند و مسئولان باید وسایل رفاه و آرامش آنان را در جامعه فراهم کنند.

امام‌جمعه اهل‌ سنت ارومیه در ادامه با اشاره به روز تربیت بدنی ادامه داد: این روز از جمله ایام پرارزش و پراهمیتی است چون ورزش یکی از کارهایی است که پیامبر اکرم(ص) نیز همگان را به آن توصیه فرموده تا همه جامعه در سلامت جسمی و روحی و سرشار از جوانمردی زندگی کنند.

وی با اشاره به روز صادرات بیان کرد: مسئله صادرات بر همه کشورهای سراسر دنیا سرنوشت‌ساز است و توانمندی‌های هر کشور را به رخ دنیا می‌کشد و عرصه اقتصادی را دگرگون می‌کند و از سوی دیگر مردم جامعه را به سمت قله‌های رفاه و سرمایه‌گزاری‌های بیشتر سوق می‌دهد.

ماموستا کلشی‌نژاد گفت: امید است که تجار و سرمایه‌گذاران برای صادرات کالاهای داخلی تلاش کنند تا توانمندهای ایران اسلامی در عرصه بین‌المللی عرضه شود.

وی با تبریک هفته وحدت و میلاد نبی مکرم اسلام(ص) عنوان کرد: در این رابطه امید است که رسالت پیامبر(ص) را آن گونه که خداوند متعال فرموده در جامعه جهانی تبیین و تشریح شود تا همه جامعه اسلامی و به‌ویژه امت رسول خدا(ص) از این رحمت‌العالمین بودن ایشان بیشترین استفاده را ببرند.

 امام‌جمعه اهل‌سنت ارومیه افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، جامعه اسلامی به‌ویژه بانوان و آقایان تشیع و تسنن در این هفته وحدت باید بیشتر به مقوله وحدت بنگرند و در همه ابعاد سعی کنند تا اتحاد را در سیستم اجرایی و تبلیغی به کار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با به کارگیری از ظرفیت اهل‌سنت و تشیع به‌ویژه در مرزها که بیشترین ظرفیت را دارد، می‌توان نقش بسزایی در مقوله وحدت داشت و در این راستا مسئولان باید از این ظرفیت برای پیشرفت جامعه‌ای پویا و غنی و اخوت و انسجام و برادری در کشور استفاده بهینه کنند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: