کد خبر: 4005120
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
امام‌جمعه مهاباد گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) و خاندان نبوت جهالت و گمراهی را در جهان اسلام از بین بردند و الگوی تمام‌نمای بشریت تا روز قیامت شدند.

پیامبر اسلام(ص) الگوی تمام‌نمای بشریت استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ماموستا عبدالسلام امامی، امام‌جمعه مهاباد، ۲۳ مهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن سال‌روز ولادت پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: پیامبر بزرگوار اسلام(ص) برجسته‌ترین نمونه کمال انسانی و شایسته‌ترین الگوی برای سعادت بشریت است و پیامبر گرامی اسلام و خاندان نبوت جهالت و گمراهی را در جهان اسلام از بین بردند و الگوی تمام‌نمای بشریت تا روز قیامت شدند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) به تمام ماموریت‌های الهی در جهان عمل کرد، افزود: تمام مفسران و دانشمندان دوران مختلف از عظمت و دانایی آن حضرت در تعجب هستند و قوانین ایشان برای تمام جهانیان و در تمام دوران کاربرد عینی دارد.

امام‌جمعه مهاباد ادامه داد: سیره نبوی برای همه بشریت الگویی شایسته و نجات‌بخش است که ما وظیفه داریم در سخت‌ترین شرایط با الگو و الهام‌گیری از این برجستگی‌ها زمینه سعادت فردی و اجتماعی را شکل دهیم.

وی با بیان اینکه رحمت و دین پیامبر(ص) به تمام جهانیان رسیده است، عنوان کرد: نمونه‌های رفتاری و اخلاقی پیامبر(ص) هم باید برای انسان‌های امروزی درسی باشد تا بتوان در دنیای امروزی نیز به قناعت و بردباری لازم دست پیدا کنیم.

ماموستا امامی در ادامه ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: افتتاح ایستگاه پلیس‌راه مهاباد و همچنین راه‌اندازی کمیسیون تخلفات ماده ۵ در این شهرستان اتفاق خوبی بود که با همکاری نیروی انتظامی تحقق یافت.

وی گفت: با تلاش ماموران انتظامی و نظامی امنیت قابل ستایشی در سطح جامعه فراهم شده و امیدوارم این امنیت همچنان در این سرزمین حاکم باشد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: