کد خبر: 4005769
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۴
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی از وقف یک هزار و ۵۰۰ جلد کتاب در قالب پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» از سوی انجمن خیران کتابخانه‌ساز استان خبر داد.

وقف 1500 جلد کتاب توسط انجمن خیران کتابخانه‌ساز آذربایجان غربیخدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: همزمان با دهه وقف و در راستای دومین پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» در سال جاری یک هزار و 500 جلد کتاب توسط انجمن خیران کتابخانه‌ساز استان به مجموعه کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی وقف شد.

وی افزود: وقف کتاب از همان آغاز صدر اسلام عملی بسیار پسندیده بوده و شناخت و احیای مجدد اینچنین فرهنگ‌هایی و اجرایی کردن آن در وضعیت کنونی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی ادامه داد: وقف کتاب فرصت مناسبی برای رفع کمبودها و ایجاد تحول و پیشرفت با استفاده از ظرفیت‌های بالقوه استان و مشارکت عموم مردم در غنی‌سازی مجموعه کتابخانه‌های عمومی است.

وی اظهار کرد: این کتاب‌ها شامل کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، مذهبی، ادبیات و کمک درسی هستند که به کتابخانه‌های عمومی استان وقف شد و آثار وقفی جمع‌آوری شده پس از بررسی‌های لازم کارشناسی، ثبت و برای استفاده عمومی در بین کتابخانه‌های سطح استان توزیع می‌شوند.

معصومی از مردم، خیران، مسئولان، مدیران، ناشران، فرهیختگان و نویسندگان استان دعوت کرد تا با وقف کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان به پویش «وقف کتاب، خیر ماندگار» بپیوندند.

گفتنی است، به دلیل استقبال ویژه عموم مردم، دومین دوره این پویش در سال جاری در حال اجرا بوده و اطلاع‌رسانی‌های لازم از طریق پرتال اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی به نشانی www.orumiyehpl.ir و صفحه رسمی این اداره‌کل در اینستاگرام با شناسه  orumiyehpl@ در دسترس است و علاقه‌مندان برای وقف کتاب به کتابخانه‌های عمومی، می‌توانند عدد ۱ را به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ پیامک کنند تا کارشناسان اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با آن‌ها تماس بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: