کد خبر: 4018320
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در هشت ماهه سال جاری  با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه صنایع استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ اشتغال‌زایی بیش از 82 درصد رشد داشته‌ایم.

غلامرضا بابایی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان غربیبه‌گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، به نقل از روابط‌عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، غلام‌رضا بابایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اظهار کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» که از سوی ایشان نام‌گذاری شده است، با احیای واحدهای راکد و نیمه‌فعال صنعتی و همچنین بهره‌برداری از واحدهای تازه تأسیس در استان رشد 121 درصدی در این حوزه طی هشت ماهه نخست امسال را داشته‌ایم.

 وی افزود: در این مدت یک‌هزار و 557 فقره جواز تأسیس و توسعه با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 710 هزار و 687 میلیاردر ریال صادر شده است که پیش بینی می‌شود با ایجاد این واحدهای صنعتی برای 34 هزار و 110 نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: در هشت ماهه سال جاری  با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه صنایع استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ سرمایه‌گذاری بیش از 43 درصد، از لحاظ اشتغال‌زایی بیش از 82 درصد و از لحاظ صدور جواز تأسیس بیش از 58 درصد رشد داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: همچنین در هشت ماهه سال جاری 152 واحد صنعتی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 27 هزار و 150 میلیارد ریال افتتاح و وارد چرخه تولید شدند که زمینه اشتغال مستقیم برای 2 هزار و 534 نفر به واسطه این واحدها فراهم شده است.

بابایی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از 152 واحد صنعتی در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ سرمایه‌گذاری بیش از 121 درصد، از لحاظ ایجاد اشتغال بیش از 14 درصد و از لحاظ صدور پروانه بهره‌برداری ایجادی و توسعه نزدیک به 19 درصد افزایش وجود داشته است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: