کد خبر: 4030162
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵

امام‌جمعه خوی گفت: عملیات رسانه‌ای خصم و پیاده نظام داخلی که دست‌نشانده دشمن هستند در تلاش هستند دو گزاره، یک‌سویه بودن روابط با دو کشور چین و روسیه و وجود یک معامله برد-باخت را در جامعه تلقین کنند و دوم این که، این روابط را نافی استقلال ایران جلوه دهد تا مردم از این توافق‌ها و روابط حس خوبی نداشته باشند.

حجت الاسلام حجت قاسم‌خانی امام جمعه خویبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام حجت قاسم‌خانی، امام‌جمعه خوی، اول بهمن ماه در خطبه‌های نماز‌جمعه این هفته اظهار کرد: جنگ‌ شناختی دشمن با عملیات هدفمند رسانه‌ای در صدد است تا اهداف ایران اسلامی از جمله راهبرد خنثی‌سازی تحریم و تعامل با همسایگان و دیگر کشورها را هدف قرار دهد.

وی افزود: عملیات رسانه‌ای خصم و پیاده نظام داخلی که دست‌نشانده دشمن هستند در تلاش هستند دو گزاره، یک‌سویه بودن روابط با دو کشور چین و روسیه و وجود یک معامله برد-باخت را در جامعه تلقین کنند و دوم این که، این روابط را نافی استقلال ایران جلوه دهد تا مردم از این توافق‌ها و روابط حس خوبی نداشته باشند.

حجت‌الاسلام قاسم‌خانی بیان کرد: کشور روسیه که روزگاری قبل از فروپاشی شوروی، همسایه بزرگ ایران محسوب می‌شد اکنون نیز در زمره همسایگان منطقه‌ای ایران به‌شمار می‌آید و در سال‌های اخیر دو کشور روابط رو به گسترش سیاسی، اقتصادی، امنیتی و دفاعی داشته‌اند. 

وی ادامه داد: تعامل دو کشور در جنگ با تکفیری‌ها، برگزاری رزمایش‌های مشترک دریایی، تعامل دو کشور در حل مشکلات ارمنستان و آذربایجان و کاهش تنش‌ها در افغانستان و حمایت از ایران در مجامع بین‌المللی در مذاکرات هسته‌ای از این جمله است. 

امام‌جمعه خوی تصریح کرد: سفر رئیس جمهور به مسکو علاوه بر تحکیم روابط اقتصادی و سیاسی و امنیتی و دفاعی به هم‌گرایی منطقه‌ای نیز خواهد انجامید.

وی گفت: اما مقایسه روابط ایران و روسیه با روابط ایران با آمریکا درست نیست زیرا آمریکا در نقشه روابط بین‌المللی خود رابطه خود با ایران را مبتنی بر تنازع و تقابل نهاده و سابقه ۴۳ ساله گذشته شاهد آن است درحالیکه روسیه نقش خود در عرصه بین‌الملل را در تعارض و تقابل با ایران تعریف نکرده‌ اگر چه تفاوت‌هایی در مواردی وجود دارد.

امام‌جمعه خوی عنوان کرد: هفته گذشته مراجع عظام تقلید توصیه‌هایی برای اصلاح نظام بانکی کشور داشتند و حضرت حجت‌الاسلام رئیسی نیز دستوراتی به نظام بانکی کشور داشت که می‌توان از آن به تحول در نظام بانکی کشور یاد کرد.

امام‌جمعه خوی یادآور شد: اکنون نظام بانکی با یک نقشه عملیاتی اصلاحی مواجه است، نقشه‌ای که باید خود را با آن تطبیق دهد تا بتواند نقش چه بسا مضر خود در اقتصاد کشور را اصلاح کرده و جایگاه واقعی خود را بیابد.

وی بیان کرد: انتظار می‌رود رصد و پایش این عملیات و تحقق دستورهای صادر شده توسط رئیس‌جمهور پیگیری شود چون تجربه نشان داده که تحقق فرمان‌ها و دستورهای متعالی و صریح در پیچ و خم اجتهادهای شخصی و سلایق جریانی و کاغذ بازی‌های اداری و بعضا تعلل‌ها و تاخیرهای عمدی، بر زمین مانده است.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: