کد خبر: 4044580
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹

رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ هزار و ۸۳۷ دز واکسن در استان که با احتساب این تعداد کل واکسیناسیون به پنج میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۳۶ نفر رسید.

علی افشانی، رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربیعلی افشانی، رئیس کارگروه اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ هزار و ۸۳۷ دز واکسن در استان که با احتساب این تعداد کل واکسیناسیون به پنج میلیون و ۹۴۳ هزار و ۹۳۶ نفر رسید.

وی افزود: تعداد افرادی که دز اول واکسن کرونا را تزریق کردند در آذربایجان‌غربی دو میلیون و ۶۲۵ هزار و ۷۲۹ نفر است و افرادی که دز دوم را دریافت کردند نیز به دو میلیون و۳۱۳ هزار و ۲۴۳ نفر رسید.

افشانی بیان کرد: یک میلیون و سه هزار و ۷۳۷ نفر نیز از جامعه هدف و کادر بهداشت و درمان دز سوم را دریافت کردند که امیدوارم با تسریع در انجام واکسیناسیون شاهد ریشه‌کنی این بیماری شویم.

وی ادامه داد: برای کنترل بیماری کرونا کل جامعه باید مشارکت داشته باشند و مردم عزیز برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌های‌شان باید واکسیناسیون را انجام دهند و ۸۲ هزار و ۸۹۶ نفر نیز بستری‌شدگان بهبودیافته هستند.

وی گفت: درصد پیشرفت واکسیناسیون بالای ۱۲ سال در آذربایجان‌غربی بسیار قابل توجه است، ۸۳ درصد افراد یک دز واکسن را دریافت کردند، ۷۳.۱ درصد دز دوم و ۳۱.۷ درصد نیز دز سوم واکسن کرونا در استان را تزریق کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: