کد خبر: 4058224
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴

استاد حوزه علمیه آذربایجان‌غربی گفت: در فتنه 88 برخی شخصیت‌های بزرگ سکوت کردند اما آیت‌الله فاطمی‌نیا به میدان آمد و ضمن تبیین جریانات از انقلاب دفاع کرد و تعابیرشان در مورد انقلاب و رهبری همان تعبیراتی بود که سردار سلیمانی بیان می‌کرد.

آیت‌الله فاطمی‌نیا در فتنه 88 جریانات را تبیین و از انقلاب دفاع کردبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام رضا میرزایی، استاد حوزه علمیه آذربایجان‌غربی 29 اردیبهشت در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت‌الله فاطمی‌نیا و مرحوم حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین حسنی، امام‌جمعه سابق ارومیه اظهار کرد: انقلاب اسلامی بعد از ۱۴۰۰ سال با شعار تحقق عدالت و زمینه‌سازی ظهور و حکومت امام زمان‌ (عج) روی کار آمد و در ادامه مسیر جریان نبوت و رسالت حرکت کرده و تمام انبیا با شعار عدالت‌خواهی خود را معرفی کرده‌اند.

وی افزود: جبهه مقابل انبیای الهی مطرفین، اصحاب ثروت، قدرت، مستکبرین بود و جریانی که به دنبال سلطه و اشرافی‌گری بود جبهه انبیا را در برابر خود می‌دید و برای حفظ قدرت خود و سلطه بر مستضعفین با انبیا به مخالفت برخواست و همین جبهه بندی امروز در برابر انقلاب اسلامی نیز قرار دارد و تمام تلاش خود را برای شکست دادن انقلاب به کار گرفته است.

استاد حوزه علمیه آذربایجان‌غربی تصریح کرد: دشمن از انواع روش‌ها اعم از جنگ نرم، سخت، فضای تبلیغاتی و تحریم و ... برای رسیدن به هدف خود استفاده می‌کند و قرآن یکی از مهم‌ترین حربه‌های دشمن را جنگ نرم عنوان می‌کند چرا که به صورت خاموش و مرحله به مرحله پیش می‌رود بنابر این امروزه دشمن در این عرصه توانسته به راحتی نفوذ کرده و علیه اعتقادات مردم تبلیغات منفی کند و باید متولیان فرهنگی برای این امر برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند و مجموعه‌های فرهنگی باید در جنگ نرم علمدار مبارزه باشند.

وی ادامه داد: دشمن تمام فضای رسانه‌ای و امکانات خود برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و متزلزل کردن آن به کار گرفته و انقلاب اسلامی تنها جریانی است که در طول ۱۴۰۰ سال به صورت برنامه‌ریزی شده و مستحکم در برابر طاغوت ایستادگی کرده است.

حجت‌الاسلام میرزایی بیان کرد: قرآن و روایات صبر و بصیرت را دو سلاح ایستادگی در برابر دشمن عنوان می‌کند و خداوند به امت موسی می‌فرماید:« در برابر دشمن صبر کنید» و امام علی (ع) هم می‌فرماید:« کسانی می‌توانند علم هدایت را بر دوش خود حمل کنند که اهل صبر و بصیرت باشند» و دشمن در عرصه نرم برای ضربه به دین و انقلاب به دنبال از بین بردن این دو سلاح است و تلاش می‌کند کاسه توان مردم را لبریز کند تا آن‌ها در برابر حکومت قیام کنند و در حکومت امام علی(ع) و امام حسن(ع) دشمن با هدف قرار دادن این دو مسئله توانست به هدف برسد.

وی گفت: دشمن برای به هم زدن معادلات انقلاب اسلامی به دنبال تحریف واقعیت‌ها است و امام علی (ع) می‌فرماید:« از شاخصه‌های فتنه این است که حق و باطل را در هم می‌آمیزد و شیطان اولیای خود را جمع می‌کند و بر گُردن مردم سوار می شود و با به راه انداختن جریان تحریف و سیاه‌نمایی می‌خواهد به انقلاب ضربه بزند.

استاد حوزه علمیه آذربایحان‌غربی عنوان کرد: رهبر انقلاب برای مقابله با این جریان دشمن تواصی را که یک مسئله اجتماعی و مردمی است مطرح کردند و دشمن تلاش دارد این زنجیره را قطع کند و مرحوم آیت‌الله فاطمی‌نیا مردم را به تواصی به حق دعوت می‌کردند و از ملت می‌خواستند آن را تبیین کنند.

 وی افزود: در فتنه ۸۸ برخی شخصیت‌های بزرگ سکوت کردند اما آیت‌الله فاطمی‌نیا به میدان آمد و ضمن تبیین جریانات از انقلاب دفاع کرد و تعابیرشان در مورد انقلاب و رهبری همان تعبیراتی بود که سردار سلیمانی بیان می‌کرد.

حجت‌الاسلام میرزایی اضافه کرد: در جهاد تبیین شخص باید اول حق را بر خود حل کند و سپس وارد جریان شود و باید با مطالعه و اطلاعات وارد این عرصه شویم، امروزه جمهوری اسلامی در مولفه‌های علمی جزو کشورهای برتر دنیا است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: