کد خبر: 4059287
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: سوم خرداد سال‌روز آزادسازی خرمشهر نقطه عطف مقاومت ملت ایران است.

سوم خرداد نقطه عطف مقاومت ملت بزرگ ایران استسردار حبیب شهسواری، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در گفت‌و‌گو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: سوم خرداد ۱۳۶۱ به‌ مثابه نقطه عطف مقاومت ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس، تنها گرامیداشت سال‌روز آزادسازی یک شهر نیست و در گذشت زمان محصور نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه بدون‌تردید سوم خرداد یک رویداد فرازمانی است، چراکه حق امری ورای زمان و مکان است، اضافه کرد: سوم خرداد به معنای واقعی کلمه نماد بارزی برای رهایی حق مطلق از قید باطل مطلق به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینکه در طول هشت سال سهمگین‏‌ترین جنگ و تجاوز با طراحی و حمایت همه جانبه اطلاعاتی، لجستیکی، مالی و رسانه‏ای استکبار جهانی به ویژه با چراغ سبز آمریکا، علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران رقم خورد، ادامه داد: این جنگ تهدید بسیار بزرگی برای موجودیت انقلاب و استقلال کشور به شمار می‏رفت، امّا با الطاف الهی این توطئه خنثی شد.

شهسواری اضافه کرد: به برکت درایت بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام (ره) و بصیرت مردم، ایثار و فداکاری و شجاعت رزمندگان اسلام این جنگ به یک "فرصت راهبردی" برای استحکام نظام اسلامی تبدیل شد.

وی با بیان اینکه به واسطه دفاع مقدس جهان‌شمول شدن پژواک پیام انقلاب اسلامی،  اثبات حقانیت و مقاومت ملت ایران در سراسر جهان را شاهد شدیم، گفت: عملیات افتخارآفرین بیت‌المقدس و فتح‌الفتوح آزادسازی خرمشهر قهرمان، تجلي‏گاه ارزش‌ها و افتخارات ايران اسلامی به شمار می‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: