کد خبر: 4064755
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰

نگرانی‌های رهبری درباره نرخ جمعیت منطقی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب مبحث افزایش جمعیت را مورد تأکید قرار داده‌اند، به‌طوری‌ که نگرانی ایشان در این زمینه و کاهش جمعیت قابل‌ تأمل و منطقی است.

نگرانی‌های رهبری درباره نرخ جمعیت منطقی استحجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی با بیان اینکه نگرانی مقام معظم رهبری در مورد سالمندی جمعیت، بسیار به‌جا و منطقی است، اظهار کرد: ایشان همواره در برهه‌های حساس و درباره موضوع‌های مهم کشورمان هشدارهای لازم را داده‌اند.

وی گفت: مهمترین عاملی که در اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد توانست نخبگان و اقشار مختلف مردم را به این باور برساند، که کاهش جمعیت مطلوب و ضروری است، این باور بود که بین رشد جمعیت و رشد اقتصادی، رفاه و سطح زندگی ارتباط منفی وجود دارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تفکر «فرزند کمتر، زندگی بهتر» با کار رسانه‌ای گسترده و به‌کارگیری همه امکانات کشور در اذهان عمومی نهادینه شد، اضافه کرد: برای تغییر این باور، یکپارچه شدن همه امکانات را نیازمند هستیم.

حجت‌الاسلام ذاکر اضافه کرد: همان اندازه که برای اجرای سیاست‌های کنترل جمعیت تلاش شد، باید برای تغییر سیاست‌ها اهتمام شود، رسانه‌های جمعی نیز پای کار بیایند و مردم را برای فرزندآوری ترغیب کنند.

وی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مانع بر سر راه تبلیغ و ترویج فرزندآوری را رسوخ همان باور که زندگی بهتر مساوی با فرزند کمتر است، می‌باشد، ادامه داد: برای تغییر سبک زندگی و نوع نگاه افراد جامعه حتی اکثریت مسئولان، باید کار فرهنگی و رسانه‌ای عمیق و موثر انجام شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های والدین برای تعدد فرزند تأمین مایحتاج و تضمین آینده‌شان است، که باید به نحوی مطلوب و باورپذیر این نگرانی را برطرف کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :