کد خبر: 4066302
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۲

فرهنگ شهادت همواره در کشور ساری و جاری است

امام‌جمعه اهل سنت ارومیه گفت: ملت با ادامه دادن راه شهدا توانسته پرچم دین و عدالت را برافراشته و از آن محافظت کند و فرهنگ شهادت همواره در کشور ساری و جاری است.

ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد، امام‌جمعه اهل سنت ارومیه، ۳ تیر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه و با تقدیر از تلاش‌های رئیس کل دادگستری و دادستان ارومیه اظهار کرد: خوشبختانه تلاش آنها سبب رفع بسیاری از مشکلات شده و توانستند عدالت را در جامعه اجرا کنند.

وی با اشاره به شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش در هفت تیر ماه افزود: شهادت آنها دل همه ایرانیان را جریحه‌دار کرد چون دشمن با کدورتی که از ایشان داشت، شخصیت‌های بزرگی مانند شهید بهشتی را به شهادت رساند تا ریشه عدالت را در کشور بخشکانند و کشور را به بی‌سامانی، بی‌عدالتی و انزوا بکشانند.

امام‌جمعه‌ اهل سنت ارومیه ادامه داد: این در حالی است که ملت با ادامه دادن راه شهدا توانسته پرچم دین و عدالت را برافراشته و از آن محافظت کند و فرهنگ شهادت همواره در کشور ساری و جاری است.

وی با اشاره به سال‌روز بمباران شیمیایی سردشت بیان کرد: در این راستا تاکنون جوانان بسیاری تقدیم انقلاب شده است چون زمانی استکبار جهانی نیز شخصیت درنده خویی مانند صدام را حمایت کرد تا به کشور حمله کند.

ماموستا کلشی‌نژاد تصریح کرد: جنگ و جنایت صدام علیه ملت ایران، هشت سال به طول انجامید و در اثنای همه این جنایت‌ها، نخستین شهری که در جهان مورد حمله شیمیایی قرار گرفت سردشت بود که بیماران و جانبازان آن همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با آثار سوء این حمله بوده و در حال مداوا هستند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha