کد خبر: 4066574
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۵

۱۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان آذربایجان غربی اعطا می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی گفت: برنامه اشتغال در استان سه برابر شده و در این راستا یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه هفت ساله به مددجویان اعطا می‌شود.

عزیز سهندی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان غربیعزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی، اظهار کرد: برنامه امسال این نهاد احداث یا خرید ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی با اعتبار ۱۳۶ میلیارد تومان به خانواده های نیازمند است.

وی با بیان اینکه هم اکنون هشت هزار و ۳۰۰ خانوار مددجوی نیازمند مسکن در استان شناسایی شده‌اند که برنامه سه ساله جهت پوشش این خانوارها از مسکن تدوین شده و در حال اجراست، افزود: از این تعداد پنج هزار و ۸۰۰ خانوار ساکن شهرها و ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار در روستاها زندگی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال تمهیدات لازم جهت اجرا و ایجاد ۲۲ هزار فرصت شغلی در استان فراهم می‌شود، ادامه داد: برنامه اشتغال در استان سه برابر شده و در این راستا یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه هفت ساله به مددجویان اعطا می‌شود.

سهندی اضافه کرد: هرساله برنامه این نهاد توانمندسازی و خروج مددجویان از چتر حمایتی است که سال گذشته در این راستا ۲ هزار و ۲۵۰ خانوار به مرحله استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیدند و امسال این برنامه نیز در دست اجرا است.

وی گفت:  امسال برنامه‌ریزی برای آموزش  ۱۲ هزار نفر جهت آموزش‌های مختلف و مهارت آموزی و پایدارسازی طرح‌ها با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :