کد خبر: 4067570
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶

اولویت اصلی دستگاه قضا ایجاد اعتماد بین مردم است

رئیس دادگستری خوی با بیان اینکه اولویت اصلی دستگاه قضایی در کشور ایجاد اعتماد در مردم نسبت به دادگستری است، گفت: همه تلاشمان را می‌کنیم تا مردم بتوانند با اعتماد کامل و خیال راحت برای احقاق حق خود به دستگاه قضا مراجعه کنند.

شهید بهشتی در عرصه تحقق عدالت اسوه‌ای بی‌مانند هستندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌ غربی، حجت‌الاسلام عباسعلی امامی، رئیس دادگستری خوی، 8 تیرماه در آیین دیدار با فرمانده سپاه و مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه خوی که در سالن جلسات دادگستری شهرستان برگزار شد، گفت: شهید آیت‌الله بهشتی و شهید حاج قلی‌زاده دادستان شهید خوی مایه فخر و مباهات قوه قضاییه هستند، پس باید با الهام از این شهدای وارسته در زمینه اجرای عدالت گام برداریم.

وی با بیان اینکه باید راه این شهیدان در اجرای عدالت و مبارزه با فساد در جامعه استمرار پیدا کند، اضافه کرد: دانشجویان رشته‌های حقوق و قضا باید با این شهدای وارسته و دانشمندان متعهد بیشتر آشنا شوند.

رئیس دادگستری خوی با بیان اینکه اولویت اصلی دستگاه قضایی در کشور ایجاد اعتماد در مردم نسبت به دادگستری است، اضافه کرد: همه تلاش‌مان را می‌کنیم، تا مردم بتوانند با اعتماد کامل و خیال راحت برای احقاق حق خود به دستگاه قضا مراجعه کنند.

امامی اهتمام برای حراست از امنیت شهروندان اعم از امنیت جانی، روانی و اقتصادی را خط قرمز دستگاه قضایی شهرستان به تبع از استان و کشور دانست، گفت: متولیان دستگاه قضا در صورت لزوم از خون‌مان خواهیم گذشت، ولی اجازه نخواهیم داد، عده‌ای امنیت اجتماعی و امنیت اقتصادی جامعه و شهروندان را دچار مخاطره کنند.

فرمانده سپاه خوی سردار محمدباقر علایی در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت و حساسیت ویژه دستگاه قضا در جامعه، اضافه کرد: مبارزه با فساد و ظلم در راس اهداف انقلاب اسلامی ایران قرار دارد، بنابراین مسئولانی همچون شهید والامقام بهشتی نماد انقلاب هستند، لذا باید با الگوگیری از آن‌ها راهشان را برای برقراری عدالت، امنیت و آرامش در جامعه ادامه دهیم.

سردار علایی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه در کشور جایگاه حساس و ویژه‌ای دارد و همکاری دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر باعث ایجاد آرامش و آسایش در جامعه شده است، گفت: سپاه خوی در کنار سایر ارگان‌ها و دستگاه‌ها همچنان برای تأمین امنیت مردم خوی با دستگاه قضایی همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha