کد خبر: 4069225
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲

اردوهای راهیان‌نور فرصتی برای شناخت فرهنگ دفاع مقدس است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب گفت: اردوهای راهیان‌نور یک فرصت ارزشمند است، که باید برای شناخت فرهنگ دفاع مقدس از آن بهره برد.

اردوهای راهیان‌نور فرصتی برای شناخت فرهنگ دفاع مقدس استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سرهنگ علیرضا سرتیپی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب 16 تیر در ستاد هماهنگی اردوهای راهیان‌نور،  از اعزام کاروان‌های خواهران و برادران این شهرستان در نخستین روزهای مرداد و مهر خبر داد و اظهار کرد: تکاب با تقدیم۴۵۳ شهید، نگین درخشان آذربایجان غربی است.

وی ادامه داد: 24 عملیات طی دوران دفاع مقدس در تکاب انجام شده که منجر به پاکسازی ۴۱ منطقه از آن شده است؛ در مسیرهای دسترسی شهرستان رزمندگان بسیاری به شهادت رسیدند، پس به معنای واقعی کلمه خون رزمندگان اسلام این خطه را آبیاری کرده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب با بیان اینکه، اردوهای راهیان‌نور درون شهرستان و در منطقه عملیاتی مایین‌بلاغ برگزار می‌شود، اضافه کرد: در عملیات عاشورای یک، ۳۰ نفر از رزمندگان دلاور در منطقه مایین‌بلاغ به شهادت رسیدند.

سرتیپی با بیان اینکه 600 نفر از محلات و اقشار مختلف در اوایل مرداد ماه و ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان در مهر ماه امسال به اردوهای راهیان‌نور اعزام می‌شوند، گفت: این رشادت‌ها باید برای نسل‌های جوان تشریح و تبیین شود، رسانه‌های جمعی باید در این زمینه با تلاش جهادی وارد عمل شوند.

وی با بیان اینکه، نباید از موضوع انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جوانان و نشان دادن راه شهدا به نسل‌های بعدی غفلت کنیم، اضافه کرد: اصلاح جامعه بدون اصلاح و تقویت فرهنگ آن میسر نیست، به‌طوری‌که تجربه ثابت کرده است، تلاش‌های اقتصادی و اجتماعی زمانی می‌توانند شاهد مقصود را در دست بگیرند، که الزامات مورد نظر آن‌ها در فرهنگ جامعه نهادینه شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب با اشاره به اینکه، رشد فرهنگی، برخلاف باور برخی با احداث مراکز آموزشی، دانشگاهی و فرهنگسراها به دست نمی‌آید، البته گام برداشتن در این زمینه لازم است ولی کافی نیست، اظهار کرد: یکی از مهمترین حوزه‌های فرهنگی که به یقین الگوبخش سایر فعالیت‌ها و مسیر‌های ما بوده؛ فرهنگ غنی و ارزشمند نهفته در دفاع مقدس است، که جایگاه بسیار والایی در پی‌ریزی بنیان‌های فکری و حرکتی آحاد ملت دارد.

وی با بیان اینکه، امروز موضوع دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری گنجینه‌ای است که باید در شناخت و استخراج آن کوشید، اضافه کرد: این فرهنگ بدون‌تردید سهم بسیار زیادی در پیشرفت فرهنگی و البته بیداری ملت ما دارد، لذا هرگونه برنامه‌ریزی درراستای تقویت این مسیر می‌تواند به استحکام پایه‌های فرهنگی کشور ما منجر شود، پس باید با گام‌های بلند و اراده‌ای راسخ در این زمینه اهتمام ورزید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :