کد خبر: 4076120
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲

اوج ولایت‌مداری در تاسوعا و عاشورا نمایان است

امام‌جمعه میاندوآب گفت: علی‌رغم تمام تبلیغات دشمنان، مردم در صحنه حاضر بوده و در دسته‌جات عزاداری، تکیه‌ها و حسینیه‌ها در مناطق مختلف مراسم عزاداری برپاست و اوج این ولایت‌مداری را در تاسوعا و عاشورا شاهد خواهیم بود.

حمید حسن زاده امام جمعه میاندوآببه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده، امام‌جمعه میاندوآب، امروز، ۱۴ مرداد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به قیام امام حسین(ع) و دلایل وقوع حادثه کربلا، اظهار کرد: اگر در جامعه بصیرت و آگاهی و یا امروزه سواد رسانه‌ای نباشد، در آن صورت جای شهید و جلاد عوض می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی مواقع دشمن به دلیل بی‌بصیرتی و عدم آگاهی و عدم سواد رسانه‌ای مردم، مسیر را تغییر می‌دهد، افزود: حادثه کربلا و قضیه حضور مسلم بن عقیل(ع)در کوفه و یا دستگیری هانی بن عروه نمونه‌هایی از این موضوع هستند.

امام‌جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدش و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند، گفت: در حالی که امام حسین(ع) هدف قیامش را اصلاح امت جدش و امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرده بودند ولی دشمن از عدم آگاهی و بی‌بصیرتی مردم سوءاستفاده کرد و با طرح این دروغ که جنگ بر سر حکومت است، مسیر مردم را تغییر داد.

وی با بیان اینکه جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای یکی از ابزارهای دشمنان بوده است، تصریح کرد: معاویه در زمان خویش هزاران نفر را به شهرهای مختلف فرستاده بود تا علیه امیرالمؤمنین(ع) تبلیغات کنند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه در قیام کربلا نیز شاهد ایجاد هراس و ترس در بین مردم هستیم، اظهار کرد: عده‌ای از ترس مسلم بن عقیل(ع) را تنها گذاشتند و متأسفانه مردم نیز به جای گوش دادن به حرف امام خویش، به حرف دشمنان گوش کردند.

امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه ابن زیاد از خواص جامعه نیز در موضوع دستگیری هانی بن عروه برای پیشبرد اهدافش استفاده کرد، گفت: ابن زیاد با استفاده از خواص بی‌بصیرت و رعب‌آفرینی، مردم را فریب داد و به هدفش رسید.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با تأکید بر لزوم هوشیاری در مقابل دشمنان، تصریح کرد: باید از بوق تبلیغاتی دشمن ترسید و شبکه‌های ماهواره‌ای نیز بوق تبلیغاتی دشمنان هستند که در خانه‌ها عمر سعدها و شمرها و ابن‌زیادها را تبلیغ می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید گوش به فرمان ولی زمان خویش بود تا به خطر نیفتاد، اظهار کرد: کسانی که در مقابل ولایت می‌ایستند، خیانتکار هستند و امروز زمان عوض شده اما قصه همان قصه است و لذا باید ابن زیادها و شمرهای زمانه را شناخت و در مقابل آنها بصیرت داشت.

امام‌جمعه میاندوآب هم چنین با اشاره به حضور پرشور و گسترده مردم در مراسمات عزاداری دهه اول محرم، گفت: علی‌رغم تمام تبلیغات دشمنان، مردم در صحنه حاضر بوده و در دسته‌جات عزاداری، تکیه‌ها و حسینیه‌ها در مناطق مختلف مراسم عزاداری برپاست و اوج این ولایت‌مداری را در تاسوعا و عاشورا شاهد خواهیم بود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha