کد خبر: 4077505
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۴

محرومیت‌زدایی در انقلاب اسلامی یک تکلیف همگانی است

امام‌جمعه شاهین‌دژ گفت: محرومیت‌زدایی و خدمت به مستضعفان یک تکلیف همگانی به شمار می‌رود، که بعد از پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی هر کس به سهم خود در این زمینه گام برمی‌دارد.

محرومیت‌زدایی در انقلاب اسلامی یک تکلیف همگانی استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام علی مرادی امام‌جمعه شاهین‌دژ در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه شاهین‌دژ، ‌اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اولین روزهای تاسیس، خود را خادم مردم و پاسدار انقلاب می‌داند و در همه برهه‌های حساس در کنار مردم است، اعم از اینکه سیل یا زلزله باشد یا هرگونه اتفاقی مانند کرونا که مردم دچار سختی شوند.

وی با بیان اینکه، در مقاطع مختلف ۴۳ ساله، برای پیشرفت و تحقق آرمان‌ها از هیچ تلاشی دریغ نکردیم‌ و جهادگران پا به  پای نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی فعالیت کرده‌اند، گفت: رفع فقر، رفع تبعیض، توجه به مستضعفان و محرومیت‌زدایی را می‌توان از مسائل اساسی در دکترین انقلاب اسلامی برشمرد، که خوشبختانه در این زمینه‌ها گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

امام‌جمعه شاهین‌دژ با بیان اینکه برای تحقق این اهداف تا امروز همواره تلاش شده است، اضافه کرد: اما هنوز تا زدودن کامل غبار محرومیت از چهره شهرها و روستاهای کم‌برخوردار فاصله زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار کشورمان همواره نیازمند توجه ویژه هستند، ادامه داد: بنابراین می‌طلبد که سپاه، گروه‌های جهادی همچنین افراد نیکوکار رسیدگی به آنها را بیشتر و جدی‌تر در کانون توجه قرار دهند.

وی خانواده معظم شهدا و ایثارگران را از سرمایه‌های ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: آنان با حضور ایثارگرانه در دفاع مقدس حماسه‌های بزرگی را خلق کرده و استکبار جهانی را به حیرت واداشتند.

امام‌جمعه شاهین‌دژ با بیان اینکه رزمندگان اسلام الگوهای درخشانی برای نسل جدید کشورمان هستند، گفت: اکنون دعای خیر ملت ایران بزرگترین پشتوانه برای آنها است، تا در عملیات‌های مختلف پیروز شوند.

حجت‌الاسلام مرادی پاسداران را تربیت یافته مکتب امام خمینی (ره) دانست و عنوان کرد: پاسداران انقلاب اسلامی سربازان پا در رکاب ولایت در همه صحنه‌ها و هر شرایطی هستند.

لازم به ذکر است، در این آیین از زحمات سه ساله فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین‌دژ سرهنگ پاسدار مرتضی کاظمی تقدیر و سرهنگ پاسدار منصور یوسفی به عنوان فرمانده جدید این ناحیه معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha