کد خبر: 4081883
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲

تحصیل ۵ هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی

سرپرست دانشگاه فنی حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان 25 رشته تحصیلی و حدود پنج هزار دانشجوی در حال تحصیل و 450 مدرس وجود دارد.

سرپرست دانشگاه فنی حرفه‌ای آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، رسول خداویردی‌وند، سرپرست دانشگاه فنی حرفه‌ای آذربایجان‌غربی 7 شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سطح کشور 181 مجموعه آموزش عالی دارد و در آذربایجان‌غربی این تعداد چهار مجتمع آکادمیکی شامل؛ آموزشکده فنی و حرفه‌ای خوی، آموزشگاه دختران ارومیه، دانشکده شهید بهشتی و دانشکده قاضی طباطبایی ارومیه است.

وی افزود: در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان 25 رشته تحصیلی و حدود پنج هزار دانشجوی در حال تحصیل و 450 مدرس وجود دارد و اکثر دانشجویان در مقطع کاردانی در حال تحصیل هستند و این دانشگاه  در چهار شاخص اداری، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در خدمت جامعه هدف است.

رسول خداویردی‌وند بیان کرد: با توجه به کیفیت پژوهشی و آموزشی دانشگاه، حدود 90 درصد دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی وارد بازار کار و حوزه صنعت می‌شوند و در حوزه آموزشی، 70 درصد دروس ما به صورت کارگاهی و عملی و 30 درصد به صورت نظری تدریس می‌شود و تمام دانشجویان در داخل کارگاه، سوله و آزمایشگاه‌ها تحصیل می‌کنند.

سرپرست دانشگاه فنی حرفه‌ای آذربایجان‌غربی تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان از تاریخ 10 تا 15 شهریور میزبان یازدهمین المپیاد کارکنان و اساتید ورزشی کشوری است که 440 ورزشکار در قالب 50 تیم در رشته‌های والیبال، فوتسال و تنیس روی میز رقابت خواهند کرد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha