کد خبر: 4082267
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸

برپایی میز خدمت در شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی از برپایی میز خدمت در شهرک‌های صنعتی برای بررسی مشکلات کارگران و کارفرمایان خبر داد.

علی دهقانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، علی دهقانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی 9 شهریور در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به افزایش اعتبارات بخش مشاغل خانگی استان اظهار کرد: امسال برای این بخش  ۸۸ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد  ۷۴ درصدی دارد.

وی افزود: با اجرای طرح‌های مختلف، تعهد اشتغال برای سال گذشته بیش از  ۲۳ هزار نفر بود که ۱۹ هزار و ۴۶۱ نفر آن برابر با ۸۴ درصد محقق شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد تعاونی‌های آذربایجان غربی در مجموع  هفت هزار و ۲۸ مورد بوده که از این تعداد، چهارهزار و ۹۳۵ مورد به علل مختلف از جمله انحلال، برگزار نکردن مجمع یا اتمام ماموریت، تعطیل شده است و در حال حاضر دو هزار و ۹۳ تعاونی در استان و در بخش‌های تولیدی، توزیعی و خدماتی فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه سهم تعاون از اقتصاد کشور باید طبق قانون به ۲۵ درصد برسد، تصریح کرد: در حال حاضر، این سهم بین پنج تا هشت درصد است که البته باید کارهای زیادی برای رسیدن به اهداف این بخش انجام دهیم.

دهقانی خاطرنشان کرد: در بخش استانی نیز، نمی‌توان آماری از سهم بخش تعاون از اقتصاد آذربایجان غربی ارائه داد زیرا نهادهای مسئول باید سهم تعاونی ‌ا را در بخش‌های مربوط به خود ارائه دهند تا جمع‌بندی صورت گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود وضعیت کارگری و بهبود روابط کار در استان گفت: در یکسال اخیر نزدیک به ۱۴ هزار فقره نظارت بر حسن اجرای انجام کار در استان انجام شده و در این مدت از حدود دو هزار مورد از کارگاه‌های پرخطر مورد بازرسی فرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در حوزه روابط کار، بازرسی‌های شبانه در ماه‌های گذشته در آذربایجان غربی راه‌اندازی شد، تاکید کرد: ۶۵ مورد بازرسی شبانه در استان انجام گرفته است.

وی برپایی میز خدمت در شهرک‌های صنعتی برای بررسی مشکلات کارگران و کارفرمایان این شهرک‌ها را از جمله دیگر برنامه‌های حمایتی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: ٣۵ مورد میز خدمت در شهرک‌های صنعتی و مصلاها برپا شده است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha