کد خبر: 4087629
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

میزبانی 380 مدرسه از دانش‌آموزان مهابادی

مدیر آموزش و پرورش مهاباد گفت: هم‌اکنون ۳۸۰ مدرسه شهری و روستایی در این شهرستان برای ورود دانش‌آموزان آماده‌سازی شده و در تمامی روستاهای دور دست هم که حداقل دانش‌آموز داشته باشد، معلم برای امر آموزش به کارگیری شده است.

امیر قادری فرماندار مهابادبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، امیر قادری فرماندار مهاباد، 2 مهر در مراسم بازگشایی مدارس که به صورت نمادین در دبستان شاهد شهیدباکری این شهر برگزار شد، اظهار کرد دانش‌آموزان به عنوان قشری تاثیرگذار و آینده‌ساز می‌توانند در مدیریت شهری مشارکت داشته و در این زمینه به عنوان یک شهروند فعال نقش خود را ایفا کنند.

وی افزود: لازم است جلساتی با حضور معلمان و دانش‌آموزان علاقه‌مند در زمینه مدیریت شهری و راه برون رفت و چاره‌اندیشی برای مشکلات و مسایل شهر برگزار شد.

فرماندار مهاباد ادامه داد: دانش‌آموزان به عنوان قشری تاثیرگذار می‌توانند دیدگاه‌ها و نظرات خود را در زمینه مسائل مختلف بیان کنند چون هر چه این تعامل و هم‌سویی بیشتر شود، مشکلات و آسیب‌های کمتری به جامعه وارد خواهد شد.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس گفت: در دوران جنگ تحمیلی دانش‌آموزان زیادی برای دفاع از این مرز و بوم در جبهه‌های جنگ حاضر شدند و تعدادی از آنها در راه دفاع از وطن به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

قادری تصریح کرد: اکنون به برکت خون شهدا، کشورمان از امنیت و آرامش کافی برخوردار است و دانش‌آموزان می‌توانند با حضور در کلاس‌های درس به کسب علم و دانش بپردازند و این دستاورد بسیار مهمی برای مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد نیز در این مراسم گفت: هم اکنون ۳۸۰ مدرسه شهری و روستایی در این شهرستان برای ورود دانش‌آموزان آماده‌سازی شده و در تمامی روستاهای دور دست هم که حداقل دانش‌آموز داشته باشد، معلم برای امر آموزش به کارگیری شده است.

کریم سلیمانی افزود: در سال تحصیلی جاری در مجموع ۵۲ هزار دانش آموز در پایه‌های مختلف در مناطق شهری و روستایی این شهرستان تحصیل می‌کنند، در سال تحصیلی جاری دانش‌‎آموزان هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند و امکان تحصیل دانش آموزان در بستر شاد هم وجود دارد اما اولویت با کلاس حضوری است.

مدیر آموزش و پرورش مهاباد یادآور شد: در صورتی که ویروس کرونا دوباره شیوع پیدا کند، آموزش‌های دانش‌آموزان این شهرستان در بستر شاد ادامه پیدا خواهد کرد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha