کد خبر: 4088778
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹

ضرورت برخورد جدی با سلبریتی‌های نقش‌آفرین در اغتشاشات

امام‌جمعه ارومیه گفت: نقش هنرمندان و ورزشکاران در هدایت و گسترش ناآرامی‌ها را غیرقابل کتمان است این افراد در ناآرامی‌ها نقش کمی نداشتند، باید برخورد قانونی و جدی با آن‌ها هم انجام شود تا درس عبرتی برای دیگر افرادی باشند که با بیت‌المال و دارایی‌های نظام به مقام رسیده‌اند و اکنون خیال خیانت دارند. 

سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه ۸ مهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه رحمت خداوند را بی‌حد و حصر عنوان و اظهار کرد: متقیان همواره مورد توجه قرار گیرندگان الطاف الهی هستند و تقوا باید در زندگی ما محور قرار گیرد و هرکس عمل، کردار و رفتار خود را بر اساس تقوا و خداترسی انجام دهد اهل بهشت خواهد بود و کسانی که بی‌مبالاتی کرده و ترس از خدا در دل نداشته باشند از خسران‌یافتگان خواهند بود.  

وی خواستار توجه به اوضاع بزرگان خانواده و به ویژه پدر و مادر شد و افزود: سپردن والدین به خانه سالمندان با بهانه‌هایی نظیر نبود زمان کافی برای پرستاری یا هر دلیل دیگری، امری نادرست است و فرزندان باید در این خصوص توجه کافی به والدین داشته باشند. 

امام‌جمعه ارومیه ادامه داد: در آیات قرآنی و روایات اسلامی تاکید جدی بر توجه به والدین شده، نباید در جامعه مواردی نظیر سپردن پدر و مادر به سالمندان رایج شود. نگهداری از والدین در کنار ثواب، لازمه جبران زحماتی است که در طول زندگی برای فرزندان کشیده‌اند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر در جامعه و کشانده شدن اعتراضات به سمت اغتشاش و ناآرامی، گفت: عموم مردم در جامعه حق اعتراض دارند و بر اساس سنت «امر به معروف و نهی از منکر» موظف به تذکر کم‌کاری و اشتباهات مسئولان و عموم جامعه هستند.

حجت‌الاسلام قریشی گفت: شهروندان حق دارند نظر خود را بیان و یا اعتراض کنند، چرا که اساس دین اسلام نقد و بیان عقیده، امر به معروف و نهی از منکر است، اما نباید به بهانه بیان نظر و نقد اغتشاش کرد و امنیت جامعه را برهم زد. 

وی بر لزوم برخورد باشایعه‌پراکنان و برهم‌زنندگان امنیت تاکید کرد و افزود: قوه قضاییه و مسئولان با فتنه گران و اغتشاشگران باید برخورد جدی کند تا دیگر جرات تکرار چنین اقداماتی را نداشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: نقش هنرمندان و ورزشکاران در هدایت و گسترش ناآرامی‌ها را غیرقابل کتمان است این افراد در ناآرامی‌ها نقش کمی نداشتند، باید برخورد قانونی و جدی با آن‌ها هم انجام شود تا درس عبرتی برای دیگر افرادی باشند که با بیت‌المال و دارایی‌های نظام به مقام رسیده‌اند و اکنون خیال خیانت دارند.

وی بصیرت مردم را در جامعه بسیار مهم و قابل احترام توصیف و عنوان کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی و تجمع ضداغتشاشات نشان داد که تمام توطئه‌های دشمنان شکست خورده و این مردم هستند که برای حفظ نظام اسلامی در صحنه حاضر می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha