کد خبر: 4089284
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸

اغتشاشات در ارومیه کاملا قومیتی و تجزیه‌طلبانه بود

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: با هوشیاری کامل مانع شدیم تا ناآرامی از حاشیه به مرکز شهر منتقل شود، اغتشاشات در ارومیه کاملا قومیتی و تجزیه‌طلبانه بود، هوشیاری سپاه پاسداران و نیروی انتظامی مانع از خراب‌کاری تجزیه‌طلبان در آذربایجان‌غربی شد.

رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سردار رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی ۱۰ مهر در همایش خاطره‌گویی و تجلیل از زنان ایثارگر و تاریخ ساز با اشاره به اتفاقات اخیر رخ داده در کشور اظهار کرد: تجزیه‌طلبان میدان‌دار اصلی اغتشاشات بودند، اتفاقات روزهای گذشته نشان داد که پشت پرده ناآرامی و این اغتشاشات تجزیه‌طلبانی هستند که چادر و چادری برای آنها مهم نیست.

وی افزود: کسانی که به حجاب اعتراض دارند، باید بدانند که حجاب بهانه‌ دشمن برای ایجاد ناآرامی در کشور بوده و اصل موضوع آنها چیز دیگری است.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه حجاب یک انسجام ملی در برابر تجزیه‌طلبان است، ادامه داد: آنها با سوءاستفاده از وضعیت موجود، امنیت کشور را نشانه رفته‌اند و می‌خواهند با ایجاد درگیری در داخل کشور، اهداف شوم خود را در مرزها پیاده کنند.

وی با اشاره به حضور گسترده جریان‌های افراطی پان در تجمعات، یادآور شد: وقتی تجزیه‌طلبان از نفوذ در منطقه آذربایجان ناامید شدند، به ایجاد تنش و درگیری در منطقه جنوبی کشور روی آوردند.

جهانبخش تاکید کرد: متاسفانه رفتار برخی دختران بی‌حجاب دستاویزی برای ایجاد ناامنی در کشور شده تا مراکز علمی و پرتردد شهرها دچار تنش شود.

سردار جهانبخش امنیت را بزرگترین دغدغه مردم عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروز حجاب بهانه‌ای برای انشقاق و ناامنی شده است، امنیت گران‌ترین و راهبردی‌ترین کالا در دنیا است حتی تحریم اقتصادی نیز با هدف ایجاد فقر امنیتی بر کشورمان تحمیل شد.

سردار جهانبخش در رابطه با اغتشاشات ارومیه نیز گفت: با هوشیاری کامل مانع شدیم تا ناآرامی از حاشیه به مرکز شهر منتقل شود، اغتشاشات در ارومیه کاملا قومیتی و تجزیه‌طلبانه بود، هوشیاری سپاه پاسداران و نیروی انتظامی مانع از خراب‌کاری تجزیه‌طلبان در آذربایجان‌غربی شد.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه انقلابی‌گری یک مفهوم علمی دارد، گفت: امروز علم‌اندوزی از نمادهای اصلی انقلابی‌گری است و داشتن دین بدون علم یک ریال ارزش ندارد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha