کد خبر: 4090147
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴

امروزه بسیاری از ملت‌های منطقه هم‌صدا با ایران «مرگ بر آمریکا» می‌گویند

امام‌جمعه چهاربرج گفت: باید قوی بودن ایران اسلامی را تبیین کنییم و ضعیف شدن دشمن را بیان کنیم، اگر ما وضعیت آمریکا را در این ۴۰  سال در منطقه بررسی کنیم، می‌بینیم که از نظر نفوذ نظامی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی  آمریکا اعتبارش در منطقه از بین رفته و تنها ایران اسلامی، مرگ بر آمریکا نمی‌گوید بلکه بسیاری از ملت‌های دیگر هم هم‌صدا با ایران شده‌اند.

اصغر جلالی امام جمعه چهاربرجبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام اصغر جلالی، امام‌جمعه چهاربرج ۱۵ مهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چهاربرج با اشاره به فرارسیدن هفته فراجا، اظهار کرد: نیروی انتظامی یعنی نیرویی که انتظام و نظم و نظام جامعه به آنها بستگی دارد، نیروی انتظامی حافظ امنیت، جان و مال مملکت از مرزها گرفته تا شهرها و روستاهاست.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در آ‌ین دانش‌آموختگی نیروهای مسلح افزود: یکی از پیام‌های مهم این حضور و سخنرانی، خنثی‌سازی جنگ روانی احمقانه و مذبوحانه دشمن در انتشار گسترده و شگفت‌انگیز در مورد رهبر معظم انقلاب بود و حضور مقتدرانه ایشان در پادگان فراجا و سان دیدن از نیروها و ایستادن برسرپا در حدود یک ساعت، نشان از سلامت جسمی ایشان دارد.

امام‌جمعه چهاربرج تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، در این حوادثِ چند روز اخیر، بیش از همه به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد.

وی با بیان اینکه در پشت صحنه اغتشاشات، این برنامه‌ریزی کار آمریکا، رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی و دنباله‌روهای آنها است، گفت: عمَله و مزدوران و حقوق‌بگیران آنها، بعضی از ایرانی‌های خائن هم که در بیرون از کشور هستند، به اینها کمک کردند.

حجت‌الاسلام جلالی با اشاره به اینکه دشمن تحمل ایران قوی را ندارد، تصریح کرد: انگیزه‌ی آنها این است که احساس می کنند کشور در حال پیشرفت به سمت قدرت همه‌جانبه است و این را نمی‌توانند تحمّل کنند، برای اینکه این حرکت را متوقّف کنند، علیه نظام اسلامی و بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کردند .

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی ما در حال حاضر جهاد تبیین است که الان واجب عینی و فوری است، تصریح کرد: باید قوی بودن ایران اسلامی را تبیین کنییم و ضعیف شدن دشمن را بیان کنیم، اگر ما وضعیت آمریکا را در این ۴۰  سال در منطقه بررسی کنیم، می‌بینیم که از نظر نفوذ نظامی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی  آمریکا اعتبارش در منطقه از بین رفته و تنها ایران اسلامی، مرگ بر آمریکا نمی‌گوید بلکه بسیاری از ملت‌های دیگر هم هم‌صدا با ایران شده‌اند.

امام‌جمعه چهاربرج گفت: امروز هیچ کدام از هم‌پیمانان آمریکا در منطقه امنیت ندارند و این در شرایطی است که آمریکا تمام امکانات منطقه در اختیارش بود و کسی آمریکا را تحریم نکرده است.

حجت‌الاسلام جلالی با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی، قوی و مستقل شده است، اظهار کرد: قبل از انقلاب سگ آمریکایی را بر مرد و زن ایرانی ترجیح می‌دادند و عزت ایران و ایرانی را پایمال کرده بودند اما به برکت انقلاب اسلامی، امروز آنها اصرار دارند بیایند پای میز مذاکره و به اقتدار و عزت ایران اذعان می کنند.

امام‌جمعه چهاربرج تصریح کرد: آمریکا با تمام امکانات رو به ضعف نهاده و ایران با نبود امکانات رو به قوی شدن حرکت می‌کند و این در حالی هست که ایران در این ۴۰ سال در محدودیت جهانی و محاصره اقتصادی بود.

وی گفت: قبل از انقلاب، بیگانگان می‌آمدند در ایران جلسه می‌گذاشتند بدون اینکه شاه مملکت خبر داشته باشد اما الان که اگر کشوری خطا کند از جواب دندان‌شکن ایران در هراس خواهد بود.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha