کد خبر: 4090150
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۸

دشمن از سر درماندگی به دنبال ایجاد آشوب در ایران است

امام‌جمعه خوی گفت: تلاش برای ایجاد ناآرامی خشونت‌بار در ایران، رفتار از سر درماندگی غرب است، تا شاید به زور حُقّه‌های رسانه‌ای و به خیابان آوردن چندهزار نفر در خیابان، مردم‌ربایی کند و اشرار جنایتکار یا برخی عناصر فریب‌خورده را جای یک ملت ۸۵ میلیونی، یا پایتخت هشت میلیون نفری جا بزند و تصور ایران ضعیف را جای حقیقت ایران قوی بنشاند.

حجت قاسم خانی امام جمعه خویبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام حجت قاسم‌خانی، امام‌جمعه خوی ۱۵ مهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با اشاره به حوادث و اغتشاشات اخیر اظهار کرد: در این اغتشاشات دشمن با اقدامات خشونت‌بار و حمله به نمادها و استفاده از تجزیه‌طلبان منفور شد و علت آن هم این است که اکثریت مردم، کمترین همراهی با طراحان آشوب نکردند و بنابراین آشوبگران، ماموریت یافتند با صحنه‌سازی‌های تند و خشن، خلأ بزرگ «حمایت مردم» را بپوشانند.

وی افزود: در عین حال، پشت‌صحنه ماجرا، از برنامه‌ریزی گسترده برای عقده‌گشایی علیه مقدسات اسلامی حکایت می‌کند که سد راه یاغی‌گری غرب در منطقه و در مقابل ایران بوده است.

امام‌جمعه خوی ادامه داد: سیزده سال قبل، هنگامی که فتنه سبز، کشور را درگیر پیامدهای امنیتی و سپس بیش از یک دهه تحریم حداکثری کرد، وزیر ارشاد دولت موسوم به اصلاحات، از تاسیس اتاق فکر جنبش سبز در خارج کشورخبر داد، هسته مرکزی این اتاق لندنی، شامل عبدالکریم سروش، اکبر گنجی، محسن کدیور و عبدالعلی بازرگان بود، اظهارات برخی از این افراد و مشابهان آنها، روشن می‌کند که آن فتنه پیچیده چرا شکست خورد و چرا به آشوب کور اخیر، تغییر ماهیت داد.

وی تصریح کرد: مستندات فراوان می‌گوید ایران قوی و قدرتمند، خار چشم رژیم‌های یاغی مانند آمریکا و اسرائیل و انگلیس است و آنها، تجزیه ایران و به تحلیل بردن قدرت آن را همواره در دستور کار داشته‌اند.

حجت‌ا‌لاسلام قاسم‌خانی خاطرنشان کرد: دلیل دیگر اینکه، چرا آشوبگران به سرعت سراغ شرارت و آتش‌افروزی و اقدامات خشن رفتند؟ نیاز غرب به تحریف واقعیت ایران قوی در نگاه ناظران جهانی است تا از اثر‌گذاری منحصربه‌فرد ایران در معادلات جهانی بکاهد.

وی گفت: ایران نگذاشت سرنوشت رقت‌بار جنگ داخلی و تجزیه لیبی در لبنان و سوریه و عراق و یمن تکرار شود و از تحریم‌شدگی در جنگ تحمیلی صدام(در حد سیم خاردار)، به تولید‌کننده و صادر‌کننده پهپاد‌های فوق‌ مدرن و موشک‌های دوربرد نقطه ‌زن تبدیل شد، ایران نشان داد که بدون بستن با کدخدا و معطل ماندن در قبال عهدشکنی او، می‌توان موانع تحریمی را به تدریج از پیش پا برداشت و به سمت رونق اقتصاد حرکت کرد.

امام‌جمعه خوی اظهار کرد: تلاش برای ایجاد ناآرامی خشونت‌بار در ایران، رفتار از سر درماندگی غرب است، تا شاید به زور حُقّه‌های رسانه‌ای و به خیابان آوردن چندهزار نفر در خیابان، مردم‌ربایی کند و اشرار جنایتکار یا برخی عناصر فریب‌خورده را جای یک ملت ۸۵ میلیونی، یا پایتخت هشت میلیون نفری جا بزند و تصور ایران ضعیف را جای حقیقت ایران قوی بنشاند.

وی تصریح کرد: چرا علیه حجاب این هجمه سنگین را راه انداخته‌اند، چون حجاب سد بزرگی در برابر اندلسی کردن ایران است، مستر هِمْفِر جاسوس انگلیسی در جهان اسلام در قرن هجدهم میلادی، صریحاً اعلام می‌کند برای تسلط بر جوامع اسلامی به هر وسیله‌ای که شده باید زنان مسلمان را از حجاب اسلام خارج کرد و بی‌حجابی در بین مسلمانان رایج شود.

 

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha