کد خبر: 4090159
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹

آزادی ۳۰۹ زندانی اغتشاشات اخیر در آذربایجان غربی

رئیس دادگستری آذربایجان غربی گفت: اجازه ندادیم تعداد زیادی از افراد شرکت‌کننده در اغتشاشات در پرونده قضایی تحت تعقیب قرار گیرند و نزدیک به تعداد ۳۰۹ نفر از آنها در مرحله دستگیری و در مرجع انتظامی با تعهد آزاد و تحویل خانواده آنها شدند.

ناصر عتباتی رئیس دادگستری کل آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان غربی، ‌ناصر عتباتی، رئیس دادگستری آذربایجان غربی، در گردهمایی که با حضور تعدادی از متهمان اغتشاشات اخیر و خانواده‌های آنان در محل زندان مرکزی ارومیه برگزار می شد، به ایراد سخن پرداخت و گفت: مامورین شجاع و زحمتکش نیروی انتظامی تامین کننده امنیت جامعه هستند و در هر لحظه از شبانه روز در انواع خطرات باجان خود از مردم و امنیت و آسایش آنها دفاع می کنند عتباتی از حاضرین سوال کرد آیا پاسخ این زحمتکشان و ایثارگران راه امنیت این بود که تعدادی فریب خورده و برخی مزدور دشمن با آنها آن گونه برخورد نمایند؟ آیا اگر این برادران زحمتکش نباشند امنیتی وجود خواهد داشت؟

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه هیچ فرقی برای قوه قضاییه ندارد و هرکسی در هر مقامی اگر از قوانین تخلف کند با او برخورد قاطع خواهد شد، گفت: همه مردم بارها شاهد بوده‌اند که این برخوردها توسط قوه قضاییه انجام شده است و درست و صحیح آن بود که در خصوص آن بانوی مرحوم هم کار را به قانون و قوه قضاییه بسپارند و منتظر نتیجه باشند.

عتباتی اضافه کرد: هر چند که می‌دانیم فوت آن مرحومه بهانه‌ای بود که دشمن چهره خصمانه و عداوت و کینه طولانی مدت خود را یک بار دیگر نشان دهد و با اجیر کردن مزدوران خود سعی بر برهم زدن امنیت کشور و ایراد خسارت‌های جانی و مالی به جامعه و مردم بکند که به حمدالله با هوشیاری سیل عظیم مردم بصیر و فهیم ایران اسلامی این فتنه در نطفه خفه شد.

وی با بیان پیشینه تاریخی ایران در باب ناموس پرستی و غیرت ایرانی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم در فرمایشات اخیر خود تاکید داشتند درد دشمن حجاب نیست، درد آنها ایران قوی مستقل و مقتدر است آنها نمی‌توانند تحمل کنند ایران پیشرفت بکند و دشمن رشد و تعالی جوانان ما را برنمی‌تابد و به هر بهانه‌ای قصد برهم زدن امنیت کشور و آسیب به مردم ایران و استقلال کشور دارد

رئیس دادگستری کل آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به متهمان حاضر در گردهمایی گفت: واقعاً دنبال چه بودید؟ آیا واقعاً اعتراض داشتید؟ کجای این اقدامات شما که تصاویر آن را هم ملاحظه کردید اعتراض بود؟ آیا آتش زدن بانک‌ها و اموال مردم و آسیب به جان ماموران و مردم عادی اعتراض است؟ کجای آتش کشیدن پرچم ایران شکوهمند اسلامی اعتراض است؟ پرچمی که هرجایی که بالا بوده افتخار کردیم در المپیک یا مسابقات جهانی که جوانان رشید ما پرچم مقدس را بالا برده اند همه ایرانیان با اهتزاز پرچم ایران اسلامی اشک شوق ریخته و به خود بالیده اند.

عتباتی اضافه کرد: ایران اسلامی زیبایی‌اش به تنوع اقوام و مذاهب و فرهنگ‌های آن است و زیباتر از آن اتحاد و در کنار هم بودن همه این اقوام در مقابل دشمن است و این را مردم در هشت سال دفاع مقدس به دنیا نشان دادند و به چندین کشور که با مباشرت رژیم بعث عراق به کشور حمله کرده بودند اجازه ندادند وجبی از خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران را غصب کند، این گونه فتنه‌گری ها که برای ملت ایران اهمیتی ندارد.

وی ادامه داد: ملت ایران به خوبی می‌داند که دشمن خارجی اعم از احزاب منحله و منافقین و سلطنت طلب‌ها و در رأس آنها آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی فقط به تجزیه ایران اسلامی و متلاشی کردن این کشور با ثبات نظر دارند و هدف آنها شکستن اتحاد و یکپارچگی ایران باصلابت است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه از حوادث و اقدامات اغتشاشگران ناراحت هستیم گفت: اجازه ندادیم تعداد زیادی از این افراد در پرونده قضایی تحت تعقیب قرار گیرند و نزدیک به تعداد ۳۰۹ نفر از آنها در مرحله دستگیری و در مرجع انتظامی با تعهد آزاد و تحویل خانواده آنها شدند و تعدادی هم که اقدامات آنها کم‌اهمیت بود با لحاظ شرایط سنی و نوع اقدامات آنها در یکی دو روز آتی آزاد خواهند شد.

عتباتی با تذکر رفتار خصمانه دشمن گفت: اکنون کودکان بیماری پروانه‌ای یا سرطانی‌ها یا بیماران ام اس نیاز به رفع تحریم دارویی دارند، یا اکنون ملت ایران نیاز به ماهواره استارلینگ دارند؟ که دشمن بهتر بتواند آشوبگران را به تخریب و ناامن کردن شهرها و کشور تحریک کند لذا باید هشدار بود و حربه دشمن را شناخت.

رئیس کل دادگستری استان در پایان صحبت های خود گفت: در عمل به فرمان مقام معظم رهبری دستورات لازم در خصوص تفکیک کردن جوانان و نوجوانانی که بر اثر احساسات و هیجان ناشی از فضای مجازی به خیابان آمدند و اقدامات خاصی مرتکب نشدند صادر شد و در روزهای آتی در سریع ترین زمان ممکن، تعداد ۱۷۰ نفر پس از طی مراحل اداری آزاد می‌شوند و به اتهامات دیگر دستگیر شوندگان در سریع ترین زمان ممکن رسیدگی و کیفر خواست قانونی آنها صادر خواهد شد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha