کد خبر: 4221445
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۸
امام جمعه ارومیه:

کاندیداهای هم‌عقیده انتخابات ریاست جمهوری به نفع یکدیگر کنار بروند

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی گفت: از بین ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افرادی که هم عقیده‌ای هستند به نفع دیگری کنار بروند و امر انتخاب را برای مردم سهل کنند. 

سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی، ۲۵ خرداد در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه، با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ اظهار کرد: اقتدار نظام و ایران و هویت ملی عبارت است از مشارکت گسترده در انتخابات، چرا که این مشارکت حداکثری ضربه محکمی بر دشمنان است. 

 وی با بیان اینکه برای حفظ امنیت و اقتدار و عزت ملی کشور باید به میدان عمل وارد شویم، گفت: دشمنان همواره به دنبال خفت و نابودی ملت ایران هستند بنابراین نباید از حضور گسترده در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری غافل شویم. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر ضرورت انتخاب فرد اصلح برای کسوت ریاست جمهوری ادامه داد: نوع روحیات، سلایق و روش‌های فرد منتخب در سرنوشت کشور موثر است بنابراین مردم نباید در انتخاب سهل‌انگاری کنند بلکه به فردی که بیشترین معیارهای اعلام شده از سوی رهبری، از جمله پرکاری، ولایت مدار، مومن بودن و... را دارد، رای دهند. 

وی بیان کرد: از بین ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افرادی که هم عقیده‌ای هستند به نفع دیگری کنار بروند و امر انتخاب را برای مردم سهل کنند. 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه قدرت شنوایی از نعمات الهی برای انسان است، افزود: انسان باید از غیبت و شنیدن سخنان گناه پرهیز کند چرا که گوش حقی بر گردن انسان دارد. 

حجت‌الاسلام قریشی ادامه داد: جسم انسان با خورد و آشامیدن رشد می‌کند و روح و نفس آن نیز با شنیدن سخنان ائمه، آیات الهی و علم و دانش رشد کرده و به تعالی می‌رسد. 

امام جمعه ارومیه، روز عرفه را بهترین فرصتی برای استغفار دانست و اظهار کرد: از روز عرفه و اعمال توصیه شده این روز و عید قربان و قربانی کردن در این روز نباید غفلت کرد. 

انتهای پیام
captcha