کد خبر: 4223223
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۲
رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی آذربایجان غربی:

غدیرخم مظهر جامعیت دین مبین اسلام است

حجت‌الاسلام حامد زکی گفت: عید سعید غدیرخم به معنای واقعی کلمه مظهر جامعیت دین مبین اسلام محسوب می‌شود پس از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام حامد زکی، رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی آذربایجان غربیحجت‌الاسلام حامد زکی، رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی آذربایجان غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن جشن غدیر، گفت: عید غدیر به معنای تمام حقایق آسمانی بوده و تمام رسالت پیامبران الهی را در خود جمع کرده، به طوری که تکمیل رسالت پیامبر(ص) و حقیقت قرآن است، بنابراین به معنای واقعی کلمه غدیرخم مظهر جامعیت دین مبین اسلام محسوب می‌شود و در ایران اسلامی باید به این مبحث بیشتر پرداخته شود.

وی در ادامه سخنان خود تک بعدی بودن واقعه غدیرخم را نفی کرد و آن را نشانه جامعیت دین مبین اسلام دانست و ادامه داد: این رویداد بزرگ و سرنوشت‌ساز از رخنه کردن دوباره تعصبات جاهلیت و کم فروغ شدن مشعل برافراشته اسلام ممانعت کرد.

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی آذربایجان غربی غدیرخم را یکی از مهم‌ترین تدابیر الهی برای اشاعه تفکر اسلامی و نهادینه‌شدن رسالت پیامبر اکرم(ص) در اقصی نقاط جهان دانست و اضافه کرد: غدیرخم نشان‌دهنده جامعیت دین مبین اسلام بوده، به آینده نگاه می‌کند و در هدایت و زعامت امت اسلامی لازم و ضروری است.

حجت‌الاسلام زکی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قرآن کتاب آسمانی، سراسر نور و معنویت است، ادامه داد: پلیس استان با الهام گرفتن از آموزه‌های قرآنی در راستای تحقق پلیس تراز انقلاب اسلامی گام برمی دارد.

وی به برگزاری بیست و نهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان انتظامی، مرزبانی، یگان ویژه و خانواده‌های آنان اشاره کرد و اظهار داشت: با استعانت از خداوند متعال و تاسی از انبیاء، بیست و نهمین دوره از مسابقات استانی کارکنان فراجا و خانواده‌های آنان با همت سازمان عقیدتی سیاسی این فرماندهی و با حضور مدیران ارشد انتظامی، معاونین و کارکنان انتظامی  برگزار شد.

حجت‌الاسلام زکی ضمن ابراز خشنودی از کسب رتبه‌های برتر استانی و کشوری انتظامی استان در بین نیرو‌های مسلح، خاطرنشان کرد: امروز پلیس در خط مقدم جبهه مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی قرار دارد و ترویج فرهنگ قرآنی در بین کارکنان انتظامی و خانواده‌های آنان نقش بسزایی در بهتر انجام دادن مأموریت‌ها دارد.

انتهای پیام
captcha