کد خبر: 4224586
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی بیان کرد:

ضرورت پژوهش‌محور کردن فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها

حجت‌الاسلام غلامرضا اسم‌حسینی گفت: پژوهش‌محور کردن فعالیت‌های قرآنی و ارائه پروژه و تحقیق دانشجویی در خصوص مفاهیم قرآن کریم می‌تواند در مسیر تقویت انس و جاری ساختن مفاهیم قرآن در سطح دانشگاهی و جامعه گام مؤثری باشد.

شورای مشورتی آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌‌غربی، حجت‌الاسلام غلامرضا اسم‌حسینی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان‌ غربی، روز گذشته، ۱۲ تیرماه در شورای مشورتی فعالیت‌های دانشجویی و‌ قرآنی دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار کرد: پیامبر(ص) فرمودند: «بهترین امت از لحاظ منزلت، شرافت و جایگاه حاملان قرآن هستند» البته حامل قرآن به حافظان، قاریان قرآن و افرادی که زمینه نشر و اشاعه فرهنگ قرآنی را فراهم می‌کنند تعبیر شده است.

وی افزود: قرآن و عترت پایه و ستون اصلی جامعه محسوب و دانشگاه‌ها باید طلایه‌دار فعالیت‌های قرآنی در حوزه‌های آموزشی و پژوهشی باشند و اساتید قرآنی هم مبانی این کتاب مقدس را در عرصه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اداری تقویت کنند تا بتوانیم جامعه قرآنی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام اسم‌حسینی بیان کرد: به فراخور هر دانشگاه و به اقتضای امکاناتش در سه حیطه دانشجویی، کارمندی و اعضای هیئت علمی برنامه‌های قرآنی وجود دارد که ریاست دانشگاه‌ها باید توجه و اهتمام ویژه‌ای نسبت به برنامه‌های قرآنی در این سه حیطه داشته باشند.

وی ادامه داد: پژوهش‌محور کردن فعالیت‌های قرآنی و ارائه پروژه و تحقیق دانشجویی در خصوص مفاهیم این کتاب مقدس می‌تواند در مسیر تقویت انس و جاری ساختن مفاهیم قرآن در سطح دانشگاهی و جامعه گام مؤثری باشد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان‌غربی تصریح کرد: براساس بلوغ فکری جامعه و دیدگاه‌ها بعد از شهادت سردار سلیمانی و شهید جمهور این است که جامعه ما الهی و دین‌محور محسوب می‌شود و اگر در مبانی و تئوری این حوزه کوتاهی شود انس و کشش جوانان به این سمت کم‌رنگ خواهد شد.

حجت‌الاسلام اسم‌حسینی گفت: با برنامه‌ریزی صحیح و مناسب در شورای فرهنگی و مجموعه و کانون‌های قرآنی در دانشگاه‌ها و برگزاری جلسات در زمینه جذب نیرو، شناسایی نیرو و جذب بودجه می‌توانیم موفق شویم.

انتهای پیام
captcha