کد خبر: 4224778
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۹

کتابخانه عمومی «شهید علی علمی» در نقده بازگشایی شد

با حضور خانواده شهید علمی و مسئولان، کتابخانه عمومی «شهید علمی» در نقده بازگشایی شد.

کتابخانه عمومی «شهید علی علمی» در نقده بازگشایی شدبه گزارش ایکنا به روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، مراسم بازگشایی کتابخانه عمومی «شهید علی علمی» نقده با حضور خانواده شهید، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ محمد نوبخت‌نیا، فرماندار نقده، علی حیدرزاده، نماینده اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، مهدی عباس‌نژاد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نقده، حجت‌الاسلام سجاد مدنی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، نمایندگان بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی و دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی در این مراسم اظهار کرد: امروز به برکت نام و یاد شهدا و خدمات فرهنگی دولت سیزدهم، کتابخانه عمومی «شهید علمی» در چرخه خدمت‌رسانی فرهنگی به مردم قرار می‌گیرد و میزبان عموم مردم خواهد بود. 

وی ادامه داد: شهرستان نقده دارای چهار باب کتابخانه عمومی نهادی با بیش از سه هزار عضو فعال است، که کتابخانه شهید علمی با زیربنای بیش از یک هزار و 350 مترمربع در دو طبقه و قریب به 17 هزار منبع اطلاعاتی و با بخش‌های امانت و عضویت، کودک، نوجوان، نشریات، مرجع، سالن اجتماعات، سالن مطالعه و .... از اصلی ترین کتابخانه های شهرستان محسوب می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی تصریح کرد: این کتابخانه در سال 1386 افتتاح شد و از سال 97 به دلیل مشکلات عمرانی در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نقده فعالیت داشت که پس از بازطراحی فضای داخلی، مرمت و بازسازی و تأمین زیرساخت لازم برای ارائه خدمات پرشمار کتابخانه‌ای نوین، توسط اداره‌کل راه و شهرسازی با اعتبار قریب به 50 میلیارد ریال و تأمین تجهیزات جدید و لازم با اعتبار 15 میلیارد ریال توسط این اداره‌کل به بهره برداری رسید، که 10 میلیارد ریال از این اعتبار توسط بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی به اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

 معصومی با اشاره به رویکرد جدید کتابخانه‌های عمومی و فعالیت به عنوان باشگاه‌های فرهنگی اجتماعی گفت: کتابخانه‌های عمومی به دلیل داشتن منابع اطلاعاتی و فضای مورد نیاز، موثق‌ترین مکان برای آگاهی‌بخشی به جامعه، حفظ مشارکت و اعتماد مردمی هستند، در بازطراحی این کتابخانه، خدمات ویژه کودکان و نوجوانان، خدمات به اقشار خاص، رفع نیازهای مطالعاتی، سالن‌های مطالعه ویژه و... پیش‌بینی شده، امید است با همراهی عموم و تنویر افکار عمومی، شاهد رونق بیش از پیش کتابخانه‌های عمومی باشیم.

محمد نوبخت‌نیا، فرماندار نقده ضمن ابراز خرسندی از بازگشایی این کتابخانه گفت: کتابخانه شهید علمی مزین به نام یک شهید است، شهدا، راه هدایت و امیدبخش نظام بخش جمهوری اسلامی ایران هستند و این کتابخانه با ارائه خدمات فرهنگی و آگاهی‌بخشی، در مسیر اهداف شهدا خواهد بود.

فرماندار نقده ادامه داد: بازگشایی این کتابخانه، از دستاوردهای دولت سیزدهم با شعار «ما می‌توانیم» در حوزه فرهنگ برای مردم شهیدپرور نقده است، شهید رئیسی و شهدای خدمت، با تمام توان در راستای اعتلای ایران اسلامی تلاش کردند و در نتیجه با ادامه راه ایشان، در حوزه فرهنگ و سایر حوزه‌ها باید قدردان زحمات‌شان باشیم.

سخنرانی فرزند شهید علمی، شهردار سابق نقده و بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

انتهای پیام
captcha