کد خبر: 4224833
تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۳
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی خبر داد

کتابخانه‌های عمومی موثق‌ترین مکان برای ارتقای آگاهی عمومی است

خدیجه معصومی گفت: کتابخانه‌های عمومی موثق‌ترین مکان برای ارتقای آگاهی عمومی به شمار می‌رود پس باید درراستای اشاعه و نهادینه‌سازی این دیدگاه در جامعه گام برداریم.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی،به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، امروز 14 تیر در نشست بصیرتی که در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در ارومیه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله رییسی شهید خدمت و همراهان ایشان، گفت: در طول سه سال خدمت دولت سیزدهم 90 کاروان کتابخوانی در مناطق محروم آذربایجان غربی راه‌اندازی شد که هدف از آن توسعه عدالت فرهنگی و توزیع مساوی کالاهای فرهنگی بود که برکات زیادی را به دنبال داشت و مورد استقبال نیز قرار گرفت.

وی ادامه داد: بیش از ۹۰ کاروان کتابخوانی از  سال‌ ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۳ به مناطق محروم سطح استان اعزام شدند و در راستای توسعه عدالت فرهنگی و توزیع متوازن کالاهای فرهنگی گام برداشتند و بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی ترویجی را به صورت کتاب‌محور اجرا کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی ضمن اشاره به اینکه بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب در سال گذشته و امسال در کتابخانه‌های مناطق محروم توزیع شده است، ادامه داد: این رویه همچنان ادامه داشته و تقویت خواهد شد.

معصومی با اشاره به رویکرد جدید کتابخانه‌های عمومی و فعالیت به عنوان باشگاه‌های فرهنگی و اجتماعی، گفت: کتابخانه‌های عمومی به دلیل داشتن منابع اطلاعاتی و فضای موردنیاز، موثق‌ترین مکان برای آگاهی بخشیدن به جامعه، حفظ مشارکت و تقویت اعتماد مردم محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه در بازطراحی کتابخانه مرکزی ارومیه ارائه خدمات ویژه به کودکان و نوجوانان، خدمات به اقشار خاص، رفع نیازهای مطالعاتی، سالن‌های مطالعه ویژه و... پیش‌بینی شده است، ادامه داد: امیدوار هستیم با همراهی اقشار مختلف مردم و تنویر افکار عمومی کتابخانه‌ها بیش از پیش رونق پیدا کند.

مدیرکل کتابخانه‌‌های عمومی آذربایجان غربی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت حضور پرشور اقشار مختلف مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: انتخابات در همه حکومت‌های مبتنی بر مردم‌سالاری از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است که کشور ما نیز استثناء نیست و این اهمیت‌دهی چندین برابر است چراکه نظام حاکم بر کشور ما ملهم از آموزه‌های راستین اسلام است.

انتهای پیام

انتهای پیام
captcha