کد خبر: 4225272
تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۱
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی:

تعداد پرونده‌های سازش قصاص آذربایجان غربی به ۱۰ مورد رسید

ناصر عتباتی گفت: با ثبت دو پرونده سازش در نقده تعداد پرونده‌های سازش قصاص در آذربایجان غربی به ۱۰ فقره رسید.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل آذربایجان غربی، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: ۲ پرونده قصاص در نقده پس از ۱۱ سال به صلح و سازش ختم شده است.

وی افزود: ۱۱ سال قبل دو نفر در نقده مرتکب قتل خانومی شده بودند دستگیر و در زندان نقده بازداشت بودند و با طی مراحل دادرسی حکم قصاص آنها صادر شده بود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: در راستای تلاش برای صلح و سازش و اصلاح ذات‌البین با تلاش مسئولان قضایی نقده، اعضای شورای حل اختلاف زندان نقده و هسته‌های جهادی بخشایش پس از ۱۱ سال رضایت اولیای دم اخذ شد و بدین ترتیب پرونده‌های سازش قصاص در استان به ۱۰ فقره رسیده است.

وی تصریح کرد: با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ صبر و افزایش میزان مصالحه در اختلافات و دعاوی اقدام به اجرای این پویش فرهنگی صلح و سازش در استان با عنوان «به حرمت مردان خدا می‌بخشم » از ۱۴ خرداد سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) لغایت ۷ تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان در سراسر استان کرد که در این مدت صلح و سازش در بیش از ۱۰ هزار فقره پرونده اختلاف محقق شد.

انتهای پیام
captcha