حال و هوای قزوین در نوروز ۹۹

حال و هوای قزوین در نوروز ۹۹

قزوين از استان‌هایی است که هر سال در ايام تعطیلات نوروز پذيرای مسافران زیادی است. نوروز ۹۹ نه تنها در قزوين بلكه در همه استان‌های ايران نوروزی متفاوت بود؛ نوروزی بدون پذيرش مسافر، بدون ديد و بازديد و ‌بدون برگزاری جشنواره‌های سنتی در محلات و بناهای تاريخی شهر. امسال محلات تاريخی شهر خالی از مردم و گردشگران بود. نوروز امسال در قزوين به سكوت گذشت.
سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا در بیمارستان باقرالعلوم اهر

سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا در بیمارستان باقرالعلوم اهر

در این گزارش نگاهی به ایثار و رشادت خادمان سلامت داریم که با جانفشانی شبانه روزی در خدمت بیماران کرونایی اهر و منطقه ارسباران هستند.
پزشکان و پرستاران، اجرتان با خدا

پزشکان و پرستاران، اجرتان با خدا

همزمان با سالروز ولادت امام سجاد (ع)، جمعی از خدام بارگاه منور شاهچراغ (ع) با حضور در بیمارستان‌های حضرت علی اصغر (ع)، شهید فقیهی و شهید چمران شیراز ضمن خدا قوت به پرسنل و کادر درمانی مراکز نگهداری و درمان بیماران کرونایی استان فارس و اهدای بسته‌های تبرکی حرم مطهر به این عزیزان، برای سلامتی و شِفای عاجِل بیماران دعا کردند.
اجرای طرح محدودیت تردد در ورودی شهرستان اهر

اجرای طرح محدودیت تردد در ورودی شهرستان اهر

طرح فاصله اجتماعی با تشدید محدودیت تردد از ورودی و خروجی های اهر در محور اهر مشکین، اهر ورزقان، اهر کلیبر، اهر تبریز با نظارت ستاد شهرستانی مقابله با ویروس کرونا، همراهی و حضور شبانه روزی نیروی انتظامی، پلیس راه، اداره راهداری، هلال احمر و حمل ونقل جاده‌ای بصورت مستمر در شهرستان اهر مرکز منطقه ارسباران در حال اجراست و با خودرو‌های متخلف برخورد جدی و اعمال قانون می‌شود.‌‌‌‌‌‌‌
تولید ماسک و لباس بیمارستانی توسط جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی

تولید ماسک و لباس بیمارستانی توسط جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی

با تهیه مواد اولیه از دانشگاه علوم پزشکی، کارگاه دوخت ماسک مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با همکاری دانشجویان این مرکز و جمعی از دانشجویان بسیجی استان از شنبه نهم فروردین ماه راه اندازی شده است، در مراحل بعد نیز دوخت لباس و ملحفه‌های بیمارستانی با همکاری دانشجویان در این مرکز انجام می شود.
خلوت ترین نوروز تبریز

خلوت ترین نوروز تبریز

تبریز یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی ایران بوده که هر سال نوروز پذیرای مسافران زیادی از سراسر ایران است. اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، حال‌ و هوای متفاوتی دارد. با توجه به افزایش آمار ابتلا به بیماری در این شهر، مردم این روزها را در خانه‌هایشان می‌گذرانند و "در خانه ماندن" را بهترین روش برای مبارزه با کرونا می‌دانند. این روزها اماکن تاریخی و گردشگری، کوچه‌های قدیمی و خیابان‌های شهر خالی از مسافر است.
عیدانه هیأت ابوالفضلی بیرجند به مدافعین سلامت

عیدانه هیأت ابوالفضلی بیرجند به مدافعین سلامت

به مناسبت اعیاد شعبانیه، ۲۰۰ بسته شیرینی و متبرک هیأت ابوالفضلی بیرجند به مدافعین سلامت به پاس زحمات و قدردانی از این قشر زحمتکش در مقابله با ویروس منحوس کرونا توزیع شد.
تعطیلی دروازه بهشت منطقه ارسباران

تعطیلی دروازه بهشت منطقه ارسباران

صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های اقتصادی هر کشوری است ولی متأسفانه امسال با شیوع بیماری کرونا در نقاط مختلف کشور، مراکز گردشگری و تفریحی همچنان به روی گردشگران بسته است. شهرستان اهر به عنوان دروازه بهشت منطقه ارسباران با وسعتی برابر ۳۰۷۴ کیلومتر مربع برابر ۶.۷ درصد مساحت استان آذربایجان شرقی از جمله شهرهایی با قدمت چندین هزار ساله است که دارای آثار تاریخی متعددی از جمله؛ قله و پایکوه‌های بکر قره‌داغ، سد و کمپ گردشگری ستارخان، عمارت تاریخی شهرداری، طبیعت زیبای رشته کوه قوشاداغ، منطقه حفاظت شده «یای قاری»، آرامگاه شیخ شهاب الدین اهری با قدمت بیش از ۸۰۰ سال با بنای اسلامی به دوران ایلخانی، موزه ادب و عرفان ایران حصار خشتی شیخ شهاب الدین، کاروانسرای گوره درق و گوئجه بئل، خانهو پارک قاسم خان اهری متعلق به دوران قاجار، بازار تاریخی سرپوشیده و بازار سه دکان‌ها (اوچ دوکانلار)، مساجد جامع از مساجد صدر اسلام دوره سلجوقیان، شیخ عماد و آستانه امام زاده سید علی سبط، آستانه امام زاده زین الدین (ع) در روستای حصار سیدل، مسجد تاریخی ابواسحق و ...است. با این همه سلامتی هموطنان عزیز مهمترین از هر رونقی از جمله گردشگری و اقتصادی است.
کرونا فروشی

کرونا فروشی

این روزها که ویروس کرونا در حال جولان دادن در سرتاسر جهان است، سفارش و توصیه مسئولان و متخصصان این است که هم‌وطنان در منزل بمانند و زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند. با وجود دستور رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی مبنی بر تعطیلی مراکز خرید، پاساژها و بازارها تا 15 فروردین‌ماه، برای پیشگیری از شیوع کرونا، همچنان برخی از فروشندگان به دلیل نبود ساز و کارهای حمایتی، کرونا را دور زده و با سرپیچی از این دستور، مغازه‌هایشان را باز نگه داشته‌اند.
تعطیلی واحدهای صنفی در مشهد

تعطیلی واحدهای صنفی در مشهد

فاصله‌گذاری اجتماعی یکی از طرح‌هایی است که توسط ستاد ملی مدیریت کرونا برای محدود کردن تردد افراد به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده است. تعطیلی مشاغل و صنوفی که ضرورتی برای فعالیتشان نیست یکی از برنامه‌های این ستاد برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا و حفظ سلامت آحاد جامعه است. در این میان، بسیاری از افراد با درک شرایط کشور، اقدام به تعطیلی کسب و کار خود کردند، ولی برخی دیگر با وجود تمام فشارها همچنان به صورت محسوس و نامحسوس به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
1