به زادروز حسینی دلم بسی شاد است

به زادروز حسینی دلم بسی شاد است

سید جوانان اهل بهشت، ریحانه باغ رسالت، خامس آل عبا، سرور آزادگان جهان، حضرت امام حسین(ع) در سوم شعبانِ سال چهارم هجری در مدینه‏ منوره چشم به جهان گشود. ابوعبداللَّه، کنیه و سید شباب اهل الجنه، سبط النبی، مبارک و سیدالشهدا از القاب آن حضرت است. به انگیزه میلاد با سعادت اباعبدالله(ع) زائر حرم ملکوتی حضرتش می‌شویم.
حیوانات هم از بهار سهم دارند

حیوانات هم از بهار سهم دارند

با پایان زمستان و فرارسیدن بهار، تمام موجوداتی که روی نیمکره شمالی زمین زندگی می‌کنند، به صورت همزمان زنده شدن دوباره‌ طبیعت را تجربه می‌کنند.
مبعث؛ طلیعه نظام عقلانیت

مبعث؛ طلیعه نظام عقلانیت

ای پیامبر، ما تو را گواه فرستادیم و بشارت­‌دهنده و انذارکننده و تو را دعوت­‌کننده به سوی خدا به فرمان او قرار دادیم و چراغی روشنی­‌بخش. روز بعثت پیامبر اکرم(ص) روز طلوع خورشید عقلانیت و حرکت انسان‌ها در مسیر هدایت است. بعثت روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه‌گرایی، هوس‌پرستی و جهل‌پیشگی دفن شده است.
امام موسی کاظم(ع)؛ مظهر صبر بر آلام زمانه

امام موسی کاظم(ع)؛ مظهر صبر بر آلام زمانه

مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) و شب تحویل سال نو با سخنرانی حجت‌الاسلام عالی برگزار و از شبکه اول سیما و فضای مجازی به صورت زنده پخش خواهد شد. به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) در این گزارش نگاهی به بارگاه نورانی این امام همام در کاظمین داریم.
آیه‌های آفرینش به رسم بهار

آیه‌های آفرینش به رسم بهار

قرآن کریم به صراحت نامي از بهار نياورده است، اما ده‌ها آيه قرآن به بهار و بركات و جلوه‌ها و آثار آن اشاره‌هايي بديع و روح بخش دارند. آياتي كه از ابرها، باران، آب‌ها، گياهان، درختان، ميوه‌ها و ...ديگر نشانه‌هاي طبيعي است و همه در وصف بهار سخن مي‌گويد. فصل بهار زیبایی‌های خارق‌العاده و منحصر به فردی در هر نقطه از دنیا را دارد، زیباترین عکس‌ها از طبیعت بهار دیدنی و سرسبز در نقاط مختلف جهان را در این گزارش مشاهده می‌کنید.
زیباترین رودخانه‌های جهان

زیباترین رودخانه‌های جهان

بهشت دارای نهرهای متعدد مصفاست. نهرهایی که در آیات قرآن بدان اشاره شده و نوید جریان آن به بشر داده شده است. همچنین رودخانه‌ها در طول تاریخ از چنان جایگاه مهمی برای مردم برخوردار بودند که عملاً بسیاری از تمدن‌های بزرگ بشری حول محور چندین رودخانه‌ بزرگ به وجود آمده‌اند. در طول قرن‌ها، این آبراهه‌ها منبع کشف‌های بزرگ، کشاورزی، سرمایه‌گذاری و حتی امپراطوری‌های بزرگ بوده‌اند. نظر بر این جلوه‌های زیبای آفرینش در آستانه بهار دلکش تقدیم نگاه‌های پرمهر شما.
جنگ جهانی با COVID-19

جنگ جهانی با COVID-19

COVID-19 یا ویروس کرونا، نامی است که این روزها باعث ترس و نگرانی بسیاری شده است. نقطه آغازین شیوع کرونا شهر ووهان بود. با توجه به جمعیت بالای کشور چین شیوع این بیماری از این کشور از همان ابتدا باعث نگرانی کارشناسان بهداشتی شد. در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان دست به گریبان ویروس COVID-19 هستند.
محدودیت‌های جدید برای زائران خانه خدا

محدودیت‌های جدید برای زائران خانه خدا

عربستان سعودی روز پنجشنبه، ۱۵ اسفندماه ضمن اعمال محدودیت‌های جدید برای زائران اعلام کرد که صحن طواف کعبه و سعی صفا و مروه در طول دوران تعلیق عمره بسته خواهد بود.
ادامه ناآرامی‌ها در مناطق مسلمان‌نشین هند

ادامه ناآرامی‌ها در مناطق مسلمان‌نشین هند

دهلی، پایتخت هند از روز یکشنبه، چهارم اسفندماه شاهد خشونت و اغتشاش است و گروه‌های تندرو با حضور در شمال شرق این شهر با اسلحه گرم در مناطق مسلمان‌نشین پرسه می‌زنند و مغازه‌های مسلمانان را به آتش می‌کشند. دستور شلیک مستقیم نیز در این درگیری‌ها صادر شده و در چهار نقطه دهلی از جمله چند باغ، موج پور و جعفرآباد قانون منع رفت و آمد در حال اجراست.
بارش برف در بین‌الحرمین

بارش برف در بین‌الحرمین

بارش برف در کربلا، بین‌الحرمین را سفیدپوش کرد.این برف طی ده‌ها سال گذشته بی‌نظیر بوده است.
1