کد خبر: 3872367
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
گروه فرهنگی _ شهردار ارومیه برنامه‌های سالروز دوم بهمن ماه سال 57 که یادآور حماسه مقاومت مردم این شهرستان در برابر رژیم پهلوی و به توپ بستن مسجد اعظم ارومیه است را تشریح کرد.

دوم بهمن ۵۷؛ یادآور حماسه‌آفرینی مردم و به توپ بستن مسجد اعظم ارومیه توسط شاهمحمد حضرت‌پور، شهردار ارومیه، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، در ارتباط با برنامه‌های دوم بهمن ماه که امسال از سوی شورای اسلامی شهر به عنوان روز فرهنگی ارومیه به ثبت رسیده است، اظهار کرد: شهرداری ارومیه برای برگزاری باشکوه این روز تمهیداتی را اندیشیده و برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده که تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا و امام شهدا، فضاسازی شهری با نصب بنرها و پوسترهای مناسب با حال و هوای انقلاب ۵۷ و برگزاری یادواره از جمله این برنامه‌ها است.

وی برگزاری مسابقه رسانه‌ای در بخش یادداشت، برگزاری مسابقه انشانویسی با موضوع دوم بهمن و شیخ حسنی در مدارس، برگزاری شب شعر و فراخوان برای جمع‌آوری عکس‌های قدیمی از دیگر برنامه‌های روز فرهنگی ارومیه است.

شهردار ارومیه با بیان اینکه در سال ۵۷ در حالی که همه کشور در حال اعتراض و درگیری با رژیم شاه بودند ارومیه نخستین شهری بود که در دوم بهمن ماه با رهبری غلامرضا حسنی قدم در راه اقدام مسلحانه گذاشت، ادامه داد: با این کار ارومیه به الگویی برای کل کشور تبدیل شد که نقش بسیار مهمی در پیشبرد اهداف انقلاب داشت.

وی عنوان کرد: برای همین منظور دوم بهمن ماه با نام و یاد امام جمعه فقید ارومیه یعنی شیخ حسنی گره خورده است و در سالگرد این روز در سال جاری یکی از مهم‌ترین برنامه‌های مدیران کل دستگاه‌های اجرایی حضور بر سر مقبره این مجاهد نستوه خواهد بود.

حضرت‌پور با اشاره به اینکه حفظ یاد و خاطره شهدا و انتقال آن به نسل بعدی یکی از وظایف مهم دستگاه‌های فرهنگی است، خاطرنشان کرد: دوم بهمن ماه سال ۵۷ سندی ماندگار در تاریخ انقلاب و آذربایجان‌غربی است که یادآور حماسه مقاومت مردم این شهرستان در برابر رژیم پهلوی و به توپ بستن مسجد اعظم ارومیه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: