کد خبر: 3873317
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
گروه اجتماعی__ در ده ماهه سا‌ل جاری ۱۲۷هزار و ۱۲۶ نفر در زمینه پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های اداری، مدارس، مساجد و پایگاه‌های بسیج سطح استان آموزش دیده‌اند.

در ده ماهه سال‌جاری آموزش‌های پیشگیری از مواد مخدر در مساجد و پایگاه‌های بسیج انجام شدبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، شمسعلی حقوردیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی، امروز، یکم بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر و گسترش آن یک حرکت خزنده و برنامه‌ریزی شده از طرف دشمنان ملت ایران و جوانان است.
وی افزود: در ۹ ماه گذشته، ۴۹۰ دستگاه خودرو در رابطه با مواد مخدر و ۶۷ دستگاه موتورسیکلت توقیف شده است، ۶۹ باند قاچاق منهدم، هشت هزار و ۷۳۱ نفر دستگیر و ۹ هزار و ۷۶ فقره پرونده در این زمینه تشکیل شده است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: در ده ماهه سا‌ل جاری ۱۲۷ هزار و ۱۲۶ نفر در زمینه پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های اداری، مدارس، کارگری، مساجد و پایگاه‌های بسیج آموزش دیده‌اند.
وی ادامه داد: در ۴۵ روز اخیر ۸۶۵ کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده که در این راستا ۱۸ باند قاچاق مواد مخدر، ۱۱ دستگاه موتورسیکلت و ۱۰۰ دستگاه خودرو متوقف شده و برای یک هزار و ۵۲۹ نفر پرونده تشکیل و در دست اقدام است.
حقوردیان بیان کرد: در ده ماهه امسال چهار هزار و ۵۰۱ گروه و کانال فعال در زمینه فروش مواد مخدر در فضای مجازی رصد شده که ۱۴۵ کانال فعال شناسایی و به استان متبوع ارجاع شده است.
وی گفت: در ده ماه اخیر ۶ تن و ۵۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در آذربایجان‌غربی کشف شده که شامل سه تن و ۹۵۵ کیلوگرم تریاک، ۲۶۰کیلوگرم هروئین، یک تن و ۵۰۴ کیلوگرم مرفین و ۱۲۶ کیلوگرم شیشه بوده است.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان‌غربی با اشاره به سایر مواد مخدر مشکوفهدر ده ماهه امسال افزود: در این مدت ۱۰۴ کیلوگرم حشیش، ۳۴کیلوگرم کوکایین و ۴۶۸ هزار و ۵۶۵ عدد قرص روانگردان از جمله مواد مکشوفه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کشفیات افزایش ۱۰۰ درصدی داشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: