کد خبر: 3878700
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
امام جمعه ارومیه گفت: امروزه در غرب بزرگترین ظلم در حق بانوان انجام می‌شود، در غرب به بانوان نگاه مردانه داشته و انتظار دارند بانوان نیز همانند مردان کارهای سخت انجام داده و به سربازی نیز بروند.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی در نماز جمعه ارومیهبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، ظهر امروز، ۲۵ بهمن‌ماه، در خطبه‌های آیین عبادی ـ سیاسی نماز جمعه ارومیه ضمن تبریک سال‌روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: با ظهور اسلام، بانوان در جامعه دارای جایگاه و ارزش شدند؛ چرا که پیش از آن دختران را زنده به گور کرده و حتی مردها می‌توانستند زنان را به‌عنوان کالا به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه پس از ظهور اسلام و در سایه رفتارهای حضرت پیامبر(ص) با حضرت زهرا(س) مردم به تدریج یاد گرفتند که به بانوان احترام بگذارند، افزود: پس از اسلام، عرب جاهلی که ضرب و شتم زنان را برای خود یک ارزش می‌دانست به جایگاهی رسید که طبق آیات قرآن به زن نفقه پرداخت کرده و متوجه شد معیار برتری انسان‌ها تنها تقواست.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه پس از گذشت سال‌ها از ظهور اسلام و دوران جاهلیت در عصر حاضر نیز در کشورهای غربی به زن به‌عنوان یک ابزار نگاه می‌شود، ادامه داد: امروزه در غرب بزرگترین ظلم در حق بانوان انجام می‌شود مبنی بر اینکه در غرب به بانوان نگاه مردانه داشته و انتظار دارند بانوان نیز همانند مردان کارهای سخت انجام داده و به سربازی نیز بروند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم در راهپمایی ۲۲ بهمن با حضور پرشور خود جواب دندان‌شکنی به همه یاوه‌گویان دادند، گفت: برای تشکر و قدردانی از این مردم، زبان آدمی قاصر است و در هیچ جای دنیا مردمان بابصیرت و ولایتمداری مانند مردم ایران پیدا نمی‌شود.

حجت‌الاسلام قریشی با اشاره به فرازهایی از وصیت‌نامه شهید سردار سلیمانی، بیان کرد: در وصیت‌نامه این شهید بزرگوار نکات جالب توجهی وجود دارد که بنده به همگان توصیه می‌کنم حتماً این وصیت‌نامه را بخوانند و من خود نیز با خواندن این وصیت‌نامه به یاد حبیب ابن‌ مظاهر و مسلم ابن عوسجه افتادم.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی به‌عنوان سربازی مخلص و تابع ولایت در برابر داعشی‌ها ایستادگی کرده و اجازه نداد پای آن‌ها به کشور برسد، گفت: امنیت امروز ایران مدیون خون پاک این شهید بزرگوار و سایر شهداست که جانانه و فداکارانه برای دفاع از وطن به میدان جنگ با دشمن رفتند.

امام جمعه ارومیه در پایان با بیان اینکه کاندیداهای انتخاباتی برای خدمت به مردم و نه تخریب همدیگر باید از هم سبقت بگیرند، گفت: کاندیداها در هزینه‌های انتخاباتی خود اسراف نکنند و شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: