کد خبر: 4000025
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی آذربایجان‌غربی از برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی همزمان با سراسر کشور، در آذربایجان‌غربی خبر داد.

ارسالی امروز ا برگزاری راهپیمایی و اجتماع جاماندگان اربعین در سراسر آذربایجان‌غربیعلیرضا بقائی، رئیس شورای هیئت‌های مذهبی آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: برای پیاده‌روی اربعین، سفر برای زائران کربلا بسیار محدود بوده و تمهیدات لازم برای برگزاری زیارت از راه دور در آذربایجان‌غربی فراهم شده است.

وی افزود: مدیریت برگزاری مجالس در داخل کشور برعهده سازمان تبلیغات اسلامی بوده و در همین راستا هیئت‌های مذهبی در شب و روز اربعین همزمان با سراسر کشور در آذربایجان‌غربی با رعایت موارد بهداشتی و پروتکل‌های اعلامی ستاد ملی مبارزه با کرونا در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد با رعایت فاصله اجتماعی و در فضای باز امامزادگان و بقاع متبرکه، صحن‌ مساجد جامع، قدمگاه‌ها، میادین شهرها و روستاها، برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ماهیت مراسم اربعین زیارت بوده و نحوه برگزاری این آیین  در استان برای جاماندگان اربعین پیاده‌روی از مبدا تا حرم از میدان ولایت فقیه تا باغ رضوان ارومیه بدون توقف همراه با قرائت زیارت اربعین برگزار می‌شود.

بقائی بیان کرد: انتشار و توزیع متن زیارت اربعین بین عزاداران، برپایی موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی با محوریت خدمات فرهنگی و اجتماعی در اکثر نقاط استان از سوی هیئات مذهبی و موکب‌های عزاداری از دیگر برنامه‌های اربعین حسینی است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: ممکن است عده‌ای از زائرین اعزامی از راه زمینی وارد کشور شوند، تمهیدات لازم و هماهنگی با موکب اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان‌غربی برای پذیرایی از زائران در مرز مهران انجام گرفته است.

وی ضمن قدردانی از مردم عزادار و هیئات مذهبی، مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و بانیان مجالس ماه محرم در سراسر آذربایجان‌غربی، گفت: از تمامی هیئت‌های مذهبی شهرستان ارومیه دعوت می‌شود رأس ساعت ۹ صبح روز اربعین حسینی در میدان ولایت فقیه برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی که همزمان با سراسر کشور انجام خواهد شد حضور منسجم داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: