کد خبر: 4004737
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی گفت: انجمن اسلامی باید نگرش دانش‌آموزان را نسبت به مسایل دینی و اخلاقی و معنوی تقویت کند. 

انجمن اسلامی نقطه امید در مدارس استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌ غربی، حجت‌الاسلام سید‌مهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌ غربی و امام‌جمعه ارومیه، 21 مهرماه در دیدار با مسئولین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شهرستان‌های آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: ارزش کار انجمن اسلامی باید دانسته شده و در مسیر پیشرفت و تعالی آن بسیار تلاش کرد زیرا کار انجمن اسلامی بسیار ارزشمند بوده و باید قدر این انجمن دانسته شود. 

وی افزود: مسائل دنیوی و شهوانی، همانند سرازیری است که انسان را به سمت تباهی سوق می‌دهد و تربیت و تعالی انسان در مسیر معنویت و عبودیت زحمات زیادی می‌خواهد که باید در این مسیر استقامت داشت و انجمن اسلامی باید نگرش دانش‌آموزان را نسبت به مسایل دینی و اخلاقی و معنوی تقویت کند. 

حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه مدارس مهمترین بستر برای رشد تربیت دینی و اسلامی هستند، افزود: ترغیب دانش‌آموزان برای مباحث دینی و اخلاقی مصداق نجات دادن و احیای انسان است که ارزش بسیار والایی دارد و هدایت و نجات انسان، نجات عمر بی‌نهایت آن‌ها بوده و باید تلاش کرد در مسیر هدایت معنوی دانش‌آموزان قدم مثبت و مثمر به ثمر برداشت و آن‌ها را احیا کرد.

وی ادامه داد: ارتباط و دوستی با دانش‌آموزان مهمترین روش برای جذب و هدایت افراد بوده و اصل کار انبیای الهی تربیت انسان‌های مؤمن بوده و شما هم ادامه‌دهنده همین مسیر هستید و انجمن اسلامی نقطه امید در مدارس است پس باید تلاش کرد این امید را در مدارس تقویت کنید تا شاهد رشد نسلی امیدوار و سخت کوش برای آینده کشور باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: