کد خبر: 4004904
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: چهلمین جشنواره «فرهنگی و هنری» دانش‌آموزان آذربایجان‌غربی از 20 مهرماه آغاز شده و این جشنواره به صورت مرحله‌ای و به تفکیک پایه و رشته تحصیلی برگزار می‌شود.

آغاز چهلمین جشنواره «فرهنگی و هنری» دانش‌آموزان آذربایجان‌غربیمهین منافی، مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: شکوفایی استعدادهای شناسایی شده یک ضرورت است تا به این وسیله استعدادهای آنان شکوفایی و نسبت به غنی‌سازی اوقات فراغت‌شان اهتمام شود.

وی افزود: تربیت انسان عظیم‌ترین مسئولیتی است که برعهده نظام آموزشی کشور نهاده شده و در این مسیر معلمان پیش‌قراولان خستگی‌ناپذیر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی تصریح کرد: نمایش و شکوفایی فعالیت‌های هنری  دانش‌آموزان نقش مهمی در تعیین سرنوشت و آینده آنها دارد. 

وی ادامه داد: خداوند انسان را اشرف مخلوقات خلق کرده و تربیت این موجود را به انسان‌هایی که معلم هستند و شغل انبیایی دارند محول کرده است.

منافی بیان کرد: ایجاد مدارس صالح و پرورش دانش‌آموزانی مومن، متعهد ، اخلاق‌مدار، مسئول و پرتلاش  اولویت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در سند تحول محسوب می‌شود.

وی گفت: این استان دارای تنوع فرهنگی و دینی و مذهبی بوده و مردم این خطه سال‌ها است در کنار یکدیگر در نهایت احترام و اتحاد در حال زندگی هستند که این موضوع از تعالیم آموزشی و ارزشمند دین مبین اسلام سرچشمه گرفته است.

منافی اظهار کرد: چهلمین جشنواره «فرهنگی و هنری» دانش آموزان آذربایجان‌غربی از 20 مهرماه آغاز شده و این جشنواره به صورت مرحله‌ای و به تفکیک پایه و رشته تحصیلی برگزار می‌شود که با توجه به شرایط کرونایی ممکن است حضوری یا غیرحضوری باشد.

وی افزود: تمام دانش‌آموزان می‌توانند متناسب با علایق خود در هر مرحله از این جشنواره شرکت کرده و استعدادهای خود را به منصه ظهور رسانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: