کد خبر: 4030201
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹

امام‌جمعه میاندوآب گفت: متاسفانه علی‌رغم توسعه و پیشرفت‌های گوناگون که داشته‌ایم، امروز بیکاری از مشکلات اساسی است و جوانان بیکار زیادی داریم و همه از بیکاری گله‌مند هستند.

حمید حسن زاده امام جمعه میاندوآببه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده، امام‌جمعه میاندوآب ۱ بهمن در خطبه‌های نمازجمعه این هفته میاندوآب با اشاره به ویژگی‌های کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته اظهار کرد: کشورهای توسعه‌یافته و پیشرفته و تاثیرگذار ویژگی‌هایی دارند که باید امت اسلامی و مسئولان دست به دست هم داده و برای داشتن ایران قوی در زمینه‌های مختلف تلاش کنند.

وی با بیان اینکه امنیت از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کشور توسعه‌یافته است، افزود: امروز ایران اسلامی به برکت وجود نیروهای مسلح با اقتدار و با صلابت به‌ویژه نیروی قدس سپاه زیر سایه مقام عظمای ولایت به عنوان جزیره باثبات امنیت و آرامش بوده و این امنیت بی‌بدیل و مثال‌زدنی است.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به مقوله بهداشت و سلامت ادامه داد: به حول قوه الهی در سال‌های اخیر در زمینه بهداشت و سلامت رشد چشمگیری داشته و در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن در بسیاری از زمینه‌ها داریم.

وی تصریح کرد: همین قضیه کرونا که کشورهای اروپایی و آمریکایی را با چنان مشکلاتی مواجه ساخت ولی در ایران مدیریت شد و این نشان‌دهنده رشد و بالندگی کشور در این زمینه است.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه امروز در زمینه علم و فناوری یکی از کشورهای توسعه‌یافته دنیا هستیم، عنوان کرد: امروز دانشمندان ایران اسلامی در زمینه نانو، فناوری هسته‌ای و‌‌‌… خود را نشان می‌دهند در حالی که قبل از انقلاب اسلامی از نانو و‌ فناوری خبری نبود.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های کشورهای توسعه یافته، نرخ پایین بیکاری است، گفت: متاسفانه علی‌رغم توسعه و پیشرفت‌های گوناگون که داشته‌ایم، امروز بیکاری از مشکلات اساسی است و جوانان بیکار زیادی داریم و همه از بیکاری گله‌مند هستند.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه بیکاری ریشه تمام مشکلات فرهنگی و اجتماعی است، اظهار کرد: دولت سیزدهم باید به جای اینکه وقت خود را به موضوعات درجه چندم اختصاص دهد، به دنبال کاهش نرخ بیکاری باشد.

امام‌جمعه میاندوآب با تأکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری برای اشتغال‌زایی افزود: امروز جهاد اکبر در کشور ما رونق تولید و اشتغال‌زایی بوده و بر همه لازم است تا در این زمینه احساس مسئولیت کرده و در راستای اشتغال‌زایی قدم بردارند‌.

وی بر لزوم کنترل گرانی‌های بی‌بند و بار نیز تاکید و تصریح کرد: متاسفانه هر روز قیمت کالاها بالا می‌رود و دولت باید به صورت جهادی در این زمینه ورود پیدا کرده و نقش نظارت‌ها در سفره و در بازار خود را نشان دهد‌.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: