کد خبر: 4062089
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸

انقلاب اسلامی هویت ملت ایران را بازسازی کرد

امام‌جمعه سلماس گفت: انقلاب اسلامی ایران توانست هویت ملت کشورمان را بازسازی کند.

انقلاب اسلامی هویت ملت ایران را بازسازی کردحجت‌الاسلام سیدابراهیم طباطبایی امام‌جمعه سلماس در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان غربی ضمن اینکه فرا رسیدن سالگرد ارتحال حضرت امام را تسلیت گفت و یاد شهدای قیام خونین 15 خرداد را گرامی داشت، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران توانست ضمن اینکه ارزش‌های جدیدی را به بشریت عرضه کند، هویت ملت بزرگ ایران را به عنوان یک ملت مسلمان با تاریخ کهن بازسازی کند.

وی با بیان اینکه ایجاد تغییر و تحول اساسی در زاویه دید ما نسبت به غرب و وضعیت جهان معاصر از نتایج این دگرگونی است، ادامه داد: به همین دلیل بعد از پیروزی رسیدن انقلاب، هویت ایرانی اسلامی در برابر غرب و نظام فرهنگی ارزشی آن احیا شد.

امام‌جمعه سلماس خاطرنشان کرد: امام خمینی به عنوان رهبر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران رویکردی را نسبت به غرب مطرح ساخت، که از یک طرف با فرهنگ دیرینه ما سازگار بود و از طرف دیگر موضع انقلابی ما را در برابر غرب ترسیم می‌کرد.

حجت‌الاسلام طباطبایی ضمن اشاره به اینکه، جامعه انقلابی ما با رهبری حضرت امام و همراهی سایر علما توانست در برابر غرب و نظام فرهنگی، فکری و ارزشی آن بایستد، گفت: به این ترتیب رویکرد امام خمینی در این حوزه، نه تنها رد غرب‌زدگی، بلکه نفی گرایش به فرهنگ غرب، بیش از هر زمان دیگری به منصه ظهور رسید.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی رسیدن انقلاب، ملت ایران هویت خودش را با توکل و اعتماد بر مبدا جهان هستی احیا کرد، اضافه کرد: براین‌اساس ملت ایران توانست، به فطرت پاک و خدامحور خود بازگردد و با نفی غرب‌گرایی به سوی کمال و سعادت حقیقی گام بر‌دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :