کد خبر: 4062782
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰

لازمه محرومیت‌زدایی نهادینه‌سازی روح تعاون و همکاری است

فرمانده سپاه سردشت گفت: برای اینکه اقشار مختلف مردم در زمینه محرومیت‌زدایی نقش‌آفرینی کنند، باید روح تعاون و همکاری در جامعه نهادینه شود.

لازمه محرومیت‌زدایی نهادینه‌سازی روح تعاون و همکاری استبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سرهنگ پاسدار قاسم نصیری فرمانده سپاه سردشت 18 خرداد در دیدار با ساکنان منطقه مرزی ساوان در این شهرستان، اظهار کرد: توسعه اقتصادی و اجتماعی ناموزون، میزان بهره‌مندی اقتصادی مرکز و پیرامون را متفاوت می‌کند و عوارض ناگواری بر زندگی اجتماعی، امنیت اقتصادی مناطق محروم و دورافتاده بر جای می‌گذارد.

وی ادامه داد: در راستای تلاش برای رفع عقب‌ماندگی‌های این مناطق، ایده و طرح بسیج سازندگی به عنوان یکی از راهبردهای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم توسط مقام معظم رهبری بیان شد، از این رهگذر برای توزیع عادلانه امکانات، جلب مشارکت‌های مردمی، هدایت و ساماندهی نیروی جوان، ارائه خدمات داوطلبانه عمومی و در حالت کلی برای توسعه زیرساخت‌های امنیت پایدار تلاش می‌شود.

نصیری با بیان اینکه زدودن چهره فقر و محرومیت در ابعاد مختلف از مناطق محروم، باید در راس فعالیت‌‌ها و اقدامات قرار گیرد، ادامه داد: در این راستا لازم است که ساکنان مناطق مرزی و کم‌برخورداز نیز حداکثر همکاری را با ادارات، سپاه و بسیج داشته باشند.

فرمانده سپاه سردشت با بیان اینکه در همه جوامع و در همه اعصار، فقر و نابرابری درآمدها و محرومیت‌ پدیده ای ناخوشایند برای آحاد جامعه بوده و همواره نکوهش شده است، اضافه کرد: برای رفع مشکلات موجود در این زمینه، الگوهای اسلامی همچون فرهنگ جهادی و مشارکت مردمی باید در جامعه نهادینه شود و همه پای کار بیایند.

وی بر لزوم گسترش روح تعاون و مشارکت بین اعضای جامعه و امت اسلامی تاکید کرد و بیان داشت: در صورت هم‌افزایی و تعامل بین مردم، مسئولان، سپاه و بسیج می‌توان غبار محرومیت را از چهره مناطق مختلف کشورمان زدود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :