کد خبر: 4065386
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷

جامعه به سمت اجرای قانون «جوانی جمعیت» سوق یابد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: جامعه باید به سمت اجرای قانون «جوانی جمعیت و حمایت از خانواده» سوق پیدا کرده و نخبگان مقدمات لازم را در این زمینه فراهم کنند.

جامعه به سمت اجرای قانون «جوانی جمعیت» سوق یابدبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، نیر الهامی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی 30 خرداد در نشستی که با همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ارومیه با موضوع جوانی جمعیت برگزار شد، به روند عملیاتی شدن قانون فوق در استان اشاره و اظهار کرد: قرارگاه فعالان جمعیت استان، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و اساتید دانشگاه‌ها به عنوان نخبگان جامعه در نهادینه‌شدن اجرای این قانون نقش پررنگی دارند.

وی بر ضرورت ایجاد بسترهای لازم در این خصوص تاکید کرد و گفت: کسانی که درصدد احیا و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی هستند، باید بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مهمترین خطری که انقلاب را تهدید می‌کند، یعنی کاهش جمعیت توجه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مشوق‌های قانونی متعدد و متنوعی برای فرزندآوری در این قانون مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: اجرای آنها همت جهادی از سوی دولت و دست‌اندرکاران می‌طلبد.

الهامی به مقوله سیر تاریخی مساله جمعیت و آسیب‌های عدم رشد جمعیت و بحران‌های پیشرو در صورت سالمندی کشور پرداخت و اضافه کرد: راهبردهای پیش‌بینی شده برای افزایش جمعیت را باید با نگاه به الگوهای جهانی تبیین کرد.

وی به سیاست‌گذاری‌های دولت در روند اجرای قانون جوانی جمعیت، اشاره کرد و افزود: سلسله اقداماتی در این راستا انجام شده است و موانعی در مسیر پیاده‌سازی این قانون وجود دارد، که برای رفع آنها باید اهتمام ورزید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :