کد خبر: 4067407
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲

تحصیل ۴ هزار دانشجو در دانشگاه علمی ـ کاربردی آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر چهار هزار دانشجو در ۱۵ مرکز علمی و کاربردی استان مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۶۰ درصد در دوره کاردانی و ۴۰ درصد در دوره کارشناسی تحصیل می‌کنند.

سهراب عبدالله زاده رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سهراب عبدالله‌زاده، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی، 7 تیر در نشست خبری با اصحاب رسانه با ابراز گله‌مندی از برنامه‌های انجام شده در هشت سال گذشته در این دانشگاه اظهار کرد: در این مدت اقدامات انجام شده در دانشگاه علمی و کاربردی استان ناامیدکننده بود چرا که در این بازه زمانی بسیاری از مراکز تعطیل و  تعدادی از رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه حذف شد.

وی افزود: در دوره جدید در نظر است رشته‌های حذف شده در دانشگاه جامع علمی و کاربردی احیا شود و در چشم‌انداز اهداف دانشگاه نیز آمده است که برای جذب دانشجوی بین‌المللی برنامه‌ریزی شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با بیان اینکه تعداد اساتید این دانشگاه یک هزار نفر است، ادامه داد: به روز بودن یکی از ویژگی‌های بارز این دانشگاه است و هر ساله اساتید با دانش روز جذب شده و هدف ارائه آموزش‌های مهارتی به همراه آموزش‌های تئوری به دانشجویان است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر چهار هزار دانشجو در ۱۵ مرکز علمی و کاربردی استان مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۶۰ درصد در دوره کاردانی و ۴۰ درصد در دوره کارشناسی تحصیل می‌کنند.

عبدالله‌زاده با اشاره به آغاز ثبت نام دانشجویان در دانشگاه‌های علمی و کاربردی تصریح کرد: علاقه‌مندان به تحصیل در این دانشگاه می‌توانند در  ۱۳۰ رشته کاردانی و ۸۵ رشته کارشناسی به دو صورت الکترونیکی و حضوری ثبت نام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :