کد خبر: 4067671
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۹

توجه به جایگاه علما و روحانیت موجب ابطال نقشه دشمنان می‌شود

کارشناس دینی گفت: مخالفان، معاندان و دوستان ناباب و وجود برخی افراد ناآگاه در لباس روحانیت به دین و انقلاب آسیب می‌زند و باید جلوی این امر با آگاه‌سازی جامعه و بالا بردن علم، گرفته شود و اگر جایگاه علما و روحانیت خدشه‌دار شود جامعه به سمت اضمحلال خواهد رفت و توجه به جایگاه علما و روحانیت موجب ابطال نقشه دشمنان می‌شود.

حجت‌الاسلام رضا پورمحمدی، کارشناس دینیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام رضا پورمحمدی، کارشناس دینی 9 تیر در مراسم هیئت هفتگی علما اظهار کرد: علم، فضیلت، جود و کرامت، شجاعت و ابهت از مهم‌ترین شاخصه و خصوصیات امام جواد(ع) بوده و حکومت بنی عباس مجالس متعددی برای شکست وی  برگزار کردند اما امام با علم و حلم خود دانشمندان عصر خود را مغلوب کرد.

وی افزود: امام جواد(ع) در مناظرات علمی متعدد خود با وجود سن کم ثابت کرد که در امامت سن شرط نیست و در مناظره با یحیی ابن اکثم این مسئله به زیبایی بروز و ظهور داشت و در موارد مختلفی برای اثبات امامت خود در کنار مباحث علمی کرامات متعددی هم به مردم نشان داده‌اند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی بیان کرد: آسیب‌شناسی مسائل عصر حاضر از مهم‌ترین وظایف ما طلبه‌ها بوده و امروز مشکلات متعددی از جمله اعتیاد که یک مسئله خانمان سوز است، در جامعه وجود دارد و علما باید در مسئله روشنگری در دین عرصه وارد شوند و اطلاع‌رسانی‌های صحیح و آگاه‌سازی در مساجد با دعوت از کارشناسان خبره  در این مورد صورت گیرد.

وی ادامه داد: مسئله دیگری که جامعه ما را تهدید می‌کند کاهش جمعیت بوده که رهبر انقلاب و علما و مراجع تقلید سال‌ها است به آن تاکید دارند و با توجه به مباحث اقتصادی کشور شاید تبین این امر کمی با سختی دشوار باشد اما باید راهکارهای صحیح این مسئله به مردم تبیین شود که در چند سال آینده با یک بحران عظیم مواجه خواهیم شد و باید برکات فرزندآوری که در بیانات امامین انقلاب و علمای تاریخ آمده به مردم بیان شود.

کارشناس دینی تصریح کرد: کم‌توجهی به علم و جایگاه علما یکی دیگر از آسیب‌های دیگر است و امروز دشمن به دنبال شکستن فضیلت علما و روحانیون است در حالی که در طول صدها سال هیچ وقت به این شکل نبوده و دشمن در دوره مشروطه و تحریم تنباکو وقتی قدرت و عظمت میرزای شیرازی را مشاهده کرد و به این فکر افتاد تا با به سخره گرفتن روحانیت آن‌ها را از چشم‌ها بیاندازد و کتاب ملانصرالدین در انگلیس با این هدف نوشته شد.

وی گفت: مخالفان، معاندان و دوستان ناباب و وجود برخی افراد ناآگاه در لباس روحانیت به دین و انقلاب آسیب می‌زند و باید جلوی این امر با آگاه‌سازی جامعه و بالا بردن علم، گرفته شود و اگر جایگاه علما و روحانیت خدشه‌دار شود جامعه به سمت اضمحلال خواهد رفت و توجه به جایگاه علما و روحانیت موجب ابطال نقشه دشمنان می‌شود.

حجت‌الاسلام پورمحمدی عنوان کرد: انقلاب اسلامی، آسایش و آرامش مردم در سایه خون شهدا و زحمات علما به دست آمده و در دفاع مقدس جانبازان و شهدای قشر روحانیت چندین برابر دیگر اقشار بود و این مسئله کافی است تا مردم را آگاه کنیم که روحانیت برای امنیت این کشور از هستی خود گذشتند و این مسئله باید توسط افراد غیر روحانی و مومن تبیین شود که نباید نقشه‌های معاندان و منافقان در جامعه اثرگذار باشد.

وی افزود: اگر علما کنار بروند انسان‌های جاهل در جامعه صاحب مقام و منزلت خواهند شد و بزرگواران و صاحبان فضیلت غیرطلبه به این امر ورود کرده و تبیین کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :