کد خبر: 4067826
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵

دشمن به دنبال برجسته‌سازی نقاط ضعف است

امام‌جمعه ارومیه گفت: تلاش دشمن در برجسته‌سازی برخی نقاط ضعف است که باید با بصیرت و هشیاری در برابر این سیاهنمایی‌ها استوار بود.

سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربیبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام  سیدمهدی قریشی، امام‌جمعه ارومیه، ۱۰ تیر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به سال‌روز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، اظهار کرد: باتوجه به قرار گرفتن در هفته ازدواج واجب است خانواده‌ها و مسئولان زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند و جوانان برای ازدواج آسان ترغیب شوند، چرا که ازدواج موجب تکمیل دین و افزایش نسل جامعه است.

وی افزود: مسئولان قوا و به ویژه مدیران مرتبط با مساله جوانان و ازدواج، باید نسبت به تسهیل شرایط زندگی و جوانان تلاش کنند، ازدواج و ازدیاد نسل در گرو همت مسئولان است و بر همین اساس باید در این مسیر اهتمام جدی داشته باشند.

امام‌جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود، بیانات رهبر انقلاب در دیدار مسئولان قضائی مبنی بر هشیاری و ایستادگی در برابر دشمنان، ادامه داد: اگر مردم و مسئولان هم‌پای هم، مقابل جنگ اقتصادی مقابله کنند، شاهد بهبود وضعیت و موفقیت در این شرایط خواهیم بود.

وی عنوان کرد: ملت ایران با پیروی از امام خمینی(ره) توانستند ناهنجاری‌های دهه ۶۰ را پشت سر بگذارند بنابراین در موقعیت فعلی که درحال جنگ اقتصادی با دشمن هستیم، بر مردم و مسئولان فرض است تا با توکل بر خدا، مقابل دشمنان ایستادگی کنند و با پیروی و تبعیت از رهبر انقلاب از این پیچ تاریخی نیز با سربلندی عبور کنیم.

حجت‌الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی در تمام برهه‌های تاریخی همواره پشتیبان نظام وهمراه مسئولان بوده‌اند و با این همت و عزم ملی قطعا موفقیت را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد:در  چند ماه اخیر صادرات محصولات غیرنفتی کشور از واردات پیشی گرفته و دیپلماسی منطقه‌ای افزایش یافته و این موضوع نشان داد که با عزم مدیران می‌توان اقدامات درخشانی را رقم زد که اینها همگی نقاط قوت نظام است اما دشمن با چشم پوشی از این موفقیت‌ها با بزرگ‌نمایی نقاط منفی، درصدد ناامید کردن مردم است.

امام‌جمعه ارومیه گفت: تلاش دشمن در برجسته‌سازی برخی نقاط ضعف است که باید با بصیرت و هشیاری در برابر این سیاهنمایی‌ها استوار بود.

وی در مورد وضعیت اجاره‌بها در کشور، بیان کرد: طبق فتوای رهبر انقلاب، رعایت درصد مشخص شده افزایش برای همه الزامی است و رعایت نکردن درصد افزایش شرعا هم مشکل دارد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :