کد خبر: 4067962
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷

مواضع آمریکا در طول تاریخ همواره علیه بشریت است

فرمانده سپاه شاهین‌دژ با بیان اینکه مواضع آمریکا در طول تاریخ همواره علیه بشریت بوده است، گفت: جنایت‌های این کشور علیه ملت‌ها باید برای نسل جدید به روشنی تبیین و واکاوی شود.

مواضع آمریکا در طول تاریخ همواره علیه بشریت بودبه گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، سرهنگ پاسدار مرتضی کاظمی‌، فرمانده سپاه شاهین‌دژ، امروز، 11 تیرماه  در نشست بصیرتی بسیجیان این شهرستان، اظهار کرد: با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ششم تا دوازدهم تیرماه هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی نام‌گذاری شده است، بنابراین باید از این فرصت در راستای تبیین ابعاد مختلف جنایت‌های آمریکا در عرصه‌های مختلف بین‌المللی علیه ایران اسلامی استفاده شود.

وی افزود: هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی یادآور حوادثی از جمله سوءقصد به جان رهبر معظم انقلاب، بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ یار امام و امت، بمباران شیمیایی سردشت، ترور محمد کچویی رئیس زندان اوین، به شهادت رسیدن آیت‌الله صدوقی امام‌جمعه یزد و شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس ایران توسط ناوآمریکایی است، پس باید ابعاد مختلف این جنایات برای جامعه به ویژه جوانان بازگو شود.

کاظمی یادآور شد: بررسی دقیق مواضع حقوق بشری آمریکا و نگاهی به کارنامه و عملکرد این کشور در این حوزه در طول دهه‌های گذشته به صراحت تأییدکننده این واقعیت است، که دولتمردان آمریکایی در چارچوب رویکرد به اصطلاح حمایت‌گرایانه،‎ بسترهای لازم را برای دخالت‌های غیرقانونی خود در نقاط مختلف جهان فراهم کرده‌اند.

فرمانده سپاه شاهین‌دژ با بیان اینکه آمریکا به معنای واقعی کلمه در عمل ثابت کرده‌ است، که یکی از مهمترین کشورهای ناقض حقوق بشر در جهان است، گفت: این واقعیت‌ها باید برای نسل جدید ایران اسلامی تبیین شود تا دشمن خود و بشریت را بشناسد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :